Dana White zwalnia Cris Cyborg z UFC. Bellator już szykuje ofertę

Foto: Comic Book
Foto: Comic Book

Prezydent organizacji UFC Dana White postanowił zakończyć współpracę z byłą mistrzynią wagi piórkowej Cris Cyborg (21-2, 1 N/C).

W poprzedni weekend Brazylijka pokonała na dystansie 3 rund Felicię Spencer (7-1) w co-main evencie gali UFC 240 w Edmonton. Pojedynkiem tym Cyborg wypełniła kontrakt z UFC.

Przez pierwsze trzy miesiące po walce brazylijska zawodniczka teoretycznie pozostawała jeszcze związana kontraktem, gdyż był to okres, w którym UFC miało wyłączność negocjacji. Dana White w rozmowie z Laurą Sanko przyznał jednak, że rezygnuje z jej usług.

“Całe te bzdury, które wstawia. Wszystko, żeby uniknąć walki z Amandą Nunes. Wiadomość otrzymana. Przyjąłem. Zwalniam ją z kontraktu. Nie będę wyrównywać żadnych ofert. Jest wolna i może sobie iść do Bellatora czy jakiejkolwiek innej organizacji, gdzie będzie miała łatwe walki, których chce. Sprawa załatwiona.

Dosłownie dzisiaj przekaże mojemu prawnikowi pismo dla jej teamu, że jest wolna i może iść gdzie chce. Kończymy interesy z Cyborg.”

Cały wywiad do obejrzenia poniżej:

Na tę wiadomość zareagował prezydent Bellatora Scott Coker. W rozmowie z portalem MMA Junkie powiedział otwarcie:

“To wspaniała wiadomość. W ciągu pięciu minut zadzwonię do Audiego (Attara, menadżera Cyborg – przyp. red.”

W przeszłości Coker współpracował już z Cyborg. Założył on i przewodniczył organizacji Strikeforce, gdzie Brazylijka była mistrzynią w latach 2009-2011. Obroniłaa ona tytuł trzykrotnie, była pierwszą i jedyną mistrzynią kategorii piórkowej tej organizacji.