MMA PLUFCDana White: Zbudujemy nową kartę walk UFC 249, to będzie najlepsza karta w historii!

Dana White: Zbudujemy nową kartę walk UFC 249, to będzie najlepsza karta w historii!

Foto: CLEVELAND, OH - JULY 19: UFC President Dana White stands on stage prior to the start of the second day of the Republican National Convention on July 19, 2016 at the Quicken Loans Arena in Cleveland, Ohio. An estimated 50,000 people are expected in Cleveland, including hundreds of protesters and members of the media. The four-day Republican National Convention kicked off on July 18. (Photo by Alex Wong/Getty Images)

Gala UFC 249 z walką wieczoru w postaci starcia o mistrzowski pas wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov vs. Tony Ferguson się odbędzie. Wynika to przynajmniej ze słów szefa UFC, Dany White’a.

Szef największej na świecie organizacji mieszanych sztuk walki na czacie na instagramie przeprowadzonym wspólnie z ESPN przyznał, że karta walk gali UFC 249 będzie ulegać zmianom, a jedną z nich będzie dodanie do jej rozpiski starcia w wadze ciężkiej Francis Ngannou vs. Jairzinho Rozenstruik.

“Budujemy kartę, w której będzie można manewrować i wchodzić do niej. Staramy się zrobić najlepszą kartę w historii tego sportu. Niektóre rzeczy się udadzą, z innymi możemy mieć problem. Teraz patrzymy na Francisa Ngannou i chcemy umieścić go w rozpisce, oczywiście w walce z Rozenstruikiem.”

Oryginalnie walka Ngannou vs. Rozenstruik miała odbyć się w ten weekend na gali UFC Columbus, ale wydarzenie to odwołano. Podobnie jak wcześniejszą galę UFC Londyn z walką Tyron Woodley vs. Leon Edwards oraz UFC Portland z walką Alistair Overeem vs. Walt Harris. 

Czy te starcia także znajdą się w rozpisce UFC 249 zaplanowanej na 18 kwietnia?