MMA PLDana WhiteDana White wskazał kolejnego rywala dla Petra Yana!

Dana White wskazał kolejnego rywala dla Petra Yana!

Foto: UFC.com
Foto: UFC.com

Prezes UFC Dana White wskazał kolejnego rywala dla mistrza wagi koguciej Petra Yana. Sternik największej organizacji MMA na świecie potwierdził, że czeka nas bardzo mocna walka mistrzowska!

Petr Yan został mistrzem wagi koguciej po pokonaniu Jose Aldo na gali UFC 251. Od tamtej pory wielu zawodników przewijało się w dyskusji na temat pretendenta, ale jeden z nich wyrażał swoją frustrację przy każdej możliwej okazji. Teraz może dostać to, o co zabiegał.

Dana White wskazał kolejnego rywala dla Petra Yana!

Chodzi o postać Aljamaina Sterlinga. Dana White podczas konferencji prasowej podsumowującej ostatnią galę UFC Vegas 7 potwierdził, że to właśnie Amerykanin najprawdopodobniej będzie przeciwnikiem Yana w jego pierwszej obronie mistrzowskiego pasa UFC:

“Tak, jestem prawie pewien, że to będzie Sterling. On będzie walczył o pas wagi koguciej.”

Jest to drastyczna zmiana UFC w stosunku do Sterlinga. Dana White wcześniej nie deklarował przyznania “Funky Masterowi” walki mistrzowskiej.

Teraz okazuje się, że Sterling będący rozpędzony pięcioma zwycięstwami z rzędu uzyska to, o co zabiegał od dawna. “Funky Master” pokonywał ostatnio: Cory’ego Sandhagena, Pedro Mungoza, Jimiie Riverę, Cody’ego Stamanna i Bretta Johnsa.

Zobacz także:

Joanna Jędrzejczyk o szansach Błachowicza na mistrzostwo UFC. Co powiedziała?

Joanna Jędrzejczyk wypowiedziała się o szansach Jana Błachowicza na mistrzostwo organizacji UFC. Polak już niedługo stanie przed szansą zdobycia tytułu mistrzowskiego największej organizacji MMA na świecie. 

UFC on ESPN+ 33: Smith vs. Rakic – rozpiska, transmisja, godziny rozpoczęcia gali

W najbliższą sobotę w Las Vegas odbędzie się gala UFC on ESPN+ 33. Kilka pojedynków może być naprawdę interesujących.

Jan Błachowicz przed walką o pas mistrzowski! Jak typujecie?

Polak już pod koniec września stanie przed wielką szansą. Zobaczcie co powiedział ”Cieszyński Książę” w rozmowie z naszym portalem.

FEN 29: LOTOS Fight Night Ostróda – kto zgarnął bonusy po gali?

FEN 29: LOTOS Fight Night Ostróda – kto zgarnął bonusy po gali? Przyznano bonusy za galę FEN 29: LOTOS Fight Night Ostróda, która odbyła się 22 sierpnia.