Dana White ujawnił swoje dwie wymarzone walki na UFC

Dana White to prezydent największej organizacji MMA na świecie – Ultimate Fighting Championship. W jednym z wywiadów ujawnił jakie starcia na UFC są jego największym marzeniem. 

Dana White słynie z tego, że potrafi doprowadzić do wielu ciekawych pojedynków. Za jedną z najbardziej popularnych walk uważa się pojedynek pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem, a Conorem McGregorem. Sprzedaż Pay-Per-View gali UFC 229 pobiła wszelkie rekordy.

Zwycięzcą tamtego starcia okazał się „The Eagle”. Poddał on wtedy Irlandczyka w czwartej rundzie. Po zakończeniu pojedynku ekipy obu zawodników wdały się w bójkę, czego konsekwencją były kilkumiesięczne zawieszenia fajterów.

Prezes UFC w jednym z wywiadów powiedział o swoich dwóch wymarzonych walkach, jakie chciałby zorganizować.

„Dwie wymarzone walki Dana White’a – Mayweather vs. McGregor w MMA i Khabib vs. McGregor 2”

Jako pierwszy, chciałby zakontraktować rewanż pomiędzy Conorem McGregorem, a Floydem Mayweatherem, tym razem na zasadach MMA. Irlandczyk i Amerykanin po raz pierwszy spotkali się w 2017 r. Tamtej nocy lepszy okazał się niepokonany pięściarz z Michigan. „Notorius” przegrał wtedy przez TKO w 10. rundzie. Rok po walce było głośno o potencjalnym rewanżu pomiędzy nimi, ale plotki szybko zostały rozwiane.

W drugim pojedynku o jakim marzy Dana White również wystąpiłby Conor McGregor. Prezydent UFC bardzo chciałby doprowadzić do drugiej walki z Khabibem Nurmagomedovem. Skoro sprzedaż PPV pierwszego była rekordowa, to trudno się dziwić, że White chce rewanżu.

Jednak McGregor niedawno ogłosił zakończenie kariery, więc marzenia Dana White’a mogą nie zostać spełnione, ale wiele osób ze świata MMA twierdzi, że za emeryturą „Notoriusa” stoi jakiś podstęp. Więc dla prezesa największej federacji MMA na świecie jeszcze nie wszystko stracone.