MMA PLUFCDana White: Przeraża mnie poziom braku szacunku do “Kowboja” przed walką z Conorem

Dana White: Przeraża mnie poziom braku szacunku do “Kowboja” przed walką z Conorem

Foto: LAS VEGAS, NEVADA - JANUARY 03: Donald Cerrone drinks his beer during the UFC 182 post fight press conference inside the MGM Grand Hotel/Casino on January 3, 2015 in Las Vegas, Nevada. (Photo by Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images)

Już za dwa tygodnie, bo 18 stycznia w Las Vegas odbędzie się gala UFC 246, na której to zobaczymy pojedynek miedzy Conorem McGregorem (21-4) a Donaldem Cerrone (36-13, 1 N/C). Prezes amerykańskiej organizacji w rozmowie z ESPN wypowiedział się na temat krytyki tego zestawienia.

Wielu ludzi bowiem twierdzi, że McGregor dostał zawodnika typowo na odbudowanie się po porażce z Khabibem Nurmagomedovowem i odniesienie efektownego zwycięstwa w celu ugruntowania swojej wysokiej pozycji.

White skrytykował takie podejście do Donalda Cerrone:

“Przeraża mnie poziom braku szacunku do “Kowboja” przed walką z Conorem. Najwidoczniej ludzie zapomnieli, jak dobrym jest zawodnikiem.

“Kowboj” może i przegrał dwie ostatnie walki, ale wcześniej też przegrał dwa razy, a potem miał niesamowitą serię. Nie skreślajmy go.”

White odpowiedział także na krytykę sugerującą, że UFC bezpiecznie wybrało kolejnego przeciwnika dla McGregora i bronił zestawienia Irlandczyka z Donaldem Cerrone:

“Nikt nie jest rozczarowany tą walką, obiecuję wam. Gwarantuję, że ta walka to największy barowy biznes. Jeśli zobaczycie ostatnie walki obu tych zawodników, to obaj wracają po porażce i są w czołowej piątce zawodników, którzy ze sobą jeszcze nie walczyli.

Nie słuchajcie bzdur, to świetne zestawienie!”

UFC 246 karta walk

Walka wieczoru:
Conor McGregor vs. Donald Cerrone

Karta główna:
Holly Holm vs. Raquel Pennington
Alexey Oleinik vs. Maurice Greene
Claudia Gadelha vs. Alexa Grasso
Anthony Pettis vs. Carlos Diego Ferreira

Karta wstępna:
Maycee Barber vs. Roxanne Modafferi
Drew Dober vs. Nasrat Haqparast
Andre Fili vs. Sodiq Yusuff
Chas Skelly vs. Grant Dawson

Karta przedwstępna:
Sabina Mazo vs. JJ Aldrich
Tim Elliott vs. Askar Askarov
Brian Kelleher vs. Ode Osbourne
Justin Ledet vs. Aleksa Camur