MMA PLBellatorDana White: Przed Conorem McGregorem, to właśnie ten gość ustawiał grę

Dana White: Przed Conorem McGregorem, to właśnie ten gość ustawiał grę

Prezes organizacji UFC, Dana White podał nazwisko zawodnika, którego uważa za idealnego poprzednika Conora McGregora (21-4).

Zdaniem szefa największej organizacji MMA na świecie, prekursorem trash talkingu i wbijania szpilek w rywali i media, z których obecnie znany jest Conor McGregor, był swego czasu Chael Sonnen. 

Największy konflikt z udziałem “Gangstera z Oregonu” podczas jego przygody z UFC miał miejsce podczas rywalizacji z Andersonem Silvą.

Obecnie Sonnen jest emerytowanym już zawodnikiem MMA, a swoją karierę kończył w Bellatorze.

Oto, co na jego temat powiedział White:

“Nie sądzę, by Chael Sonnen był złym człowiekiem. Uważam go za bardzo dobrego i mądrego gościa. Przed Conorem McGregorem to właśnie on ustawiał grę. Nie tylko potrafił wkurzyć rywali, ale i fanów. Był bardzo skrupulatny i inteligentny w swoich poczynaniach. Robił to dobrze w tym biznesie.”

White nie ukrywa też tego, że ma dobre relacje z Sonnenem i cieszy się, że po swojej przygodzie w UFC znalazł miejsce do zarabiania pieniędzy, jakim okazała się organizacja Bellator MMA:

“Lubię Chaela, pozostaję z nim w dobrych relacjach.

Podoba mi się też to, że na przykładzie Sonnena widać, że UFC jest najtrudniejszym miejscem do zarabiania na życie. Musisz być jednym z najlepszych na świecie, żeby się tutaj utrzymać. Ale kiedy niektórzy nie są w stanie tutaj się przebić, to mogą iść gdzie indziej i zarabiać pieniądze. Kocham to w tym biznesie. I to dobrze też dla innych zawodników.”