MMA PLUFCDana White ofiarą próby wyłudzenia. Sekstaśma i pozew szefa UFC

Dana White ofiarą próby wyłudzenia. Sekstaśma i pozew szefa UFC

Foto: DAZN

Prezydent organizacji UFC Dana White został pozwany i zarazem ujawniony jako ofiary próby wyłudzenia z 2015 roku.

Jak donosi portal Las Vegas Review-Journal, wobec White’a został skierowany pozew cywilny, w którym zarzuca mu się złamanie umowy poufności. Włodarz UFC miał ponoć zapłacić 450 tysięcy dolarów za nieujawnianie jego nazwiska w sprawie dotyczącej sekstaśmy z jego udziałem i nie wywiązał się z tego.

Dana White spotykał się z “egzotyczną tancerką” z klubu nocnego Spearmint Rhino w Las Vegas. Szef UFC uprawiał też seks z kobietą, co przez 2 lata miało go kosztować około 200 tysięcy dolarów. Jedna z takich “usług” została nagrana i tu do akcji wkroczył partner kobiety, Ernesto Joshua Ramos.

Ramos groził White’owi, że powie o zdradzie jego żonie i upubliczni wideo. Sprawa została przekazana do FBI. Śledczy zorganizowali spotkanie, podczas którego White przekazał mężczyźnie 200 tysięcy dolarów za sekstaśmy. Nagranie z przekazania stanowiło dowód w sprawie.

W związku ze sprawą Ramos został skazany na rok więzienia. Co ciekawe sąd w Las Vegas nie ujawnił danych Dany White’a. W dokumentach sądowych pojawia się tylko jako “mieszkaniec Las Vegas z dwójką dzieci” i “udziałowiec znanej firmy”.

W pozwie, o którym mowa na początku Ramos twierdzi, że White oferował mu 450 tysięcy dolarów, aby ten przyznał się do winy i nie ujawniał jego nazwiska. Później jednak Ramos żadnych pieniędzy nie otrzymał. W imieniu klienta pozew został złożony przez Iana Christophersona. Prawnik ten kilka lat temu został skazany za oszustwa podatkowe.

“Działania White’a były nieuczciwe, prześladowcze i miały na celu zachęcenie Ramosa do przyznania się do winy. Wynegocjowana ugoda miała uniemożliwić ujawnienie jego działań podczas procesu dla osobistej korzyści zarówno samego White’a jak i związanego z nim biznesu.”

Oświadczenie Dany White’a

Do całej sprawy odniósł się również sam Dana White wystosowując krótkie oświadczenie.

“Właśnie dowiedziałem się o tym bzdurnym pozwie skierowanym przeciwko mnie. Gość poszedł do więzienia za próbę wyłudzenia od mnie ponad 5 lat temu. Teraz zatrudnił prawnika, również osobę skazaną i chcą wyłudzić ode mnie 10 milionów dolarów. Nie dostał ode mnie kasy wtedy i nie dostanie też teraz. Czekam z niecierpliwością aż sąd to oddali, aby mógł się pozbyć tych kanalii na zawsze.”