Pierwsze UFC w Nowym Jorku mogło zachwycić. Rozpiska z wielkimi nazwiskami i ciekawymi starciami spodobała się mediom i kibicom. Dana White w rozmowie z Megan Olivi podsumował wydarzenie. Mówił też o starciu Jędrzejczyk vs. Kowalkiewicz zakończonym decyzją dla Joanny.

White był pod wrażeniem:

Po pierwsze, Joanna chciała tej walki naprawdę mocno już od dawna. Karolina chciała tej walki. Ich występ był wspaniały. Dwie techniczne dzikuski. Obie dziewczyny mają krwiaki, Joanna być może ma złamany nos. One ciągle szły do przodu, nacierały. To było wspaniałe.

Nie dało się nie mówić o wygranej Conora McGregora:

Ten dzieciak, gdy za każdym razem mówi, że coś zrobi, wykonuje to. Wyprowadza lewy prosty bez wysiłku. Gdy trafia, przeciwnik upada. Jego obrona przed obaleniami była świetna. Dał dziś fenomenalne przedstawienie. Ten dzieciak jest niezwykły. Jest taki inteligentny.

White odniósł się też do kontrowersji przy werdykcie Woodley vs. Thompson:

Gdy szedłem do oktagonu, myślałem o remisie w ostatniej rundzie. Popatrzyłem na McCarthy’ego (sędziego ringowego), on też myślał o remisie. Ja nie jestem sędzią punktowym, on też. Nie ma znaczenia, co myślimy. I tak był remis. To była świetna walka, to wala wieczoru i kto nie chciałby zobaczyć tego starcia jeszcze raz? To ma sens, bo był remis.

W ważnym starciu kategorii średniej Yoel Romero znokautował latającym kolanem Chrisa Weidmana w 3 rundzie. Dana White może dać mu starcie o pas:

Był dziś fantastyczny. Wzmocnił swoje szanse na walkę o pas z Bispingiem.

UFC 205 odbyło się równo 23 lata od pierwszego UFC. W opinii wielu dziennikarzy i kibiców gala w Nowym Jorku była jedną z najlepszych ostatnich lat.

Pitbull Sports