MMA PLUFCDana White o sposobie zabezpieczenia przed koronawirusem: Im mniej media wiedzą, tym lepiej

Dana White o sposobie zabezpieczenia przed koronawirusem: Im mniej media wiedzą, tym lepiej

Media są większym zagrożeniem w czasie pandemii koronawirusa niż sam wirus. Tak uważa szef UFC, Dana White, który w rozmowie z portalem Yahoo Sports wyznał, że to głównie media napędzają spiralę strachu przed paraliżującym świat koronawirusem.

Dana White obecnie ma jeden cel w głowie – walka Khabib Nurmagomedov vs. Tony Ferguson na UFC 249. Co prawda nie wiadomo jeszcze gdzie dokładnie odbędzie się impreza zaplanowanan na dzień 18 kwietnia, to szef UFC zapewnia, że do niej doprowadzi:

I doprowadzi do niej bez względu na panującą pandemię koronawirusa. Zresztą, na temat tego, co teraz dzieje się na świecie szef UFC ma swoje zdanie. Według niego, to media nakręcają społeczeństwo i straszą przed zagrożeniem.

White zapewnił też, że UFC od początku swojej działalności dba o zdrowie swoich zawodników oraz pracowników i nie inaczej będzie przy okazji UFC 249:

“Zdrowie i bezpieczeństwo to nie jest coś, co właśnie teraz pojawiło się na naszym radarze i w związku z koronawirusem. To coś o co dbamy każdego tygodnia przez ostatnie 20 lat. Zadbamy o to i tym razem, tak jak zawsze. Nie udostępniam dla opinii publicznej i mediów informacji o tym.

Im mniej media wiedzą, tym lepiej. Pozwól, że to wyjaśnię. Wiele tej histerii, która teraz panuje jest napędzanej przez media. A jeśli media wiedziałyby mniej, tym lepiej dla nas wszystkich.

Znasz mnie nie od dzisiaj i wiesz, że moim pracownicy otrzymują najlepszą opiekę medyczną jaka jest możliwa. Dbamy o zdrowie, nie ma innej opcji. A im mnie wiedzą media i społeczeństwo, czyli wy, tym lepiej dla nas wszystkich.”