MMA PLUFCDana White o kolejnej walce Paulo Costy: Nie jesteś gotowy, nie jesteś lekarzem

Dana White o kolejnej walce Paulo Costy: Nie jesteś gotowy, nie jesteś lekarzem

Foto: essentiallysports.com

Prezydent UFC, Dana White, potwierdził, że Paulo Costa próbował wspomóc się fałszywym lekarzem, aby otrzymać zielone światło do startów. Niepokonanego Costę (13-0, 5-0 UFC) ostatnim razem mogliśmy zobaczyć na UFC 241w walce z Yoelem Romero. Kubańczyk zawalczy już w najbliższą sobotę na UFC 248, a Costa będzie jednym z gości tej gali.

Zgodnie ze stwierdzeniem Dany, gdyby nie kontuzje Costy, mógł on zawalczyć z Israelem Adesanyą o pas wagi średniej. Podczas spotkania z mediami przed sobotnią galą w Las Vegas, Dana White wypowiedział się na temat Costy:

“Szanuję go. Szanuję to, że chce walczyć. ‘Jestem gotowy, jestem gotowy’, nie, nie jesteś. Nie jesteś lekarzem. I wziął jakiegoś swojego kumpla, żeby powiedział, że wszystko z nim w porządku. Nie, to tak nie działa. Nie chcę go naciskać i pozwolić mu się ranić. Daj sobie czas, dostaniesz walkę, nie martw się.

Niewiele mu brakuje, ale dajmy sobie czas. Im więcej go będzie, tym lepiej dla wszelkich kontuzji. Potem zacznie wrzucać filmy z różnymi szalonymi ćwiczeniami, których teraz prawdopodobnie nie powinien robić. Ale jest atletą, to kto wie. Po prostu nie chcę, żeby znowu mu się coś stało.”

Paulo Costa leczy aktualnie kontuzję bicepsa. White już w zasadzie zagwarantował, że Brazylijczyk dostanie title shota, niezależnie od tego, kto wygra w sobotę. “The Eraser” coraz bardziej się niecierpliwi i chce dostać w ręce Adesaynę, szczególnie po ich spotkaniu po UFC 243.