MMA PLUFCDana White o COVID-19: Mamy wszystko pod kontrolą, w przeciwieństwie do NBA czy MLB

Dana White o COVID-19: Mamy wszystko pod kontrolą, w przeciwieństwie do NBA czy MLB

Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons

Dana White zabrał najnowszy głos o COVID-19. Prezes największej organizacji MMA na świecie nie jest przerażony wysypem pozytywnych testów na obecność koronawirusa w jego organizacji. Wie bowiem, żśe UFC wszystko w sprawie badań robi tak, jak należy.

Sternik UFC o sytuacji związanej z COVID-19 wypowiedział się na konferencji prasowej po minionym wieczorze walk w ramach Dana White’s Contender Series 32. Jego zdaniem UFC panuje nad sytuacją “covidową”.

Dana White o COVID-19: Mamy wszystko pod kontrolą, w przeciwieństwie do NBA czy MLB

Mało tego, szef UFC postawił kontrowersyjną tezę, sugerując że w NBA czy MLB nie przykuwają takiej uwagi do testów na obecność koronawirusa i dopuszczają tam do rywalizacji osoby bezobjawowe:

“Spójrzcie na historię, zobaczcie co zrobiliśmy z tym i jak to wszystko się udało. Jedną z rzeczy, których nie robimy w porównaniu z innymi sportami jest to, że nie dopuszczamy zawodników, którzy mają pozytywny wynik testu na koronawirusa, ale jednocześnie nie mają żądnych objawów. A w NBA czy MLB dopuszczają takich ludzi do gry. My tego nie robimy. Na tym polega różnica.”

Jednocześnie Dana White przyznał, że sprawa COVID-19 jest bardzo zagmatwana i dziwi się, że przez taki czas sam nie miał pozytywnego testu:

“W zeszłym tygodniu mieliśmy taką sytuację, że mieliśmy jedną osobę, która miała wynik negatywny, potem negatywny i potem nagle pozytywny. To jest po prostu kurewsko zwariowane. Ale robimy to, co możemy zrobić. Nikt nas nie podważył. Jesteśmy solidni w tym, jak to prowadzimy. Ale zobaczcie na mnie. Ja jestem tam ciągle, podaję ręce zawodnikom, uczestniczę we wszystkich wydarzeniach i nie miałem COVID. A zapewniam, że będę podawał ręce ludziom aż do śmierci.”

Zobacz także:

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [11-13.09.2020]

Przed nami kolejny weekend, podczas którego czeka nas kilka interesujących gal MMA.

Zawodnik WOTORE o Popku: Moim zdaniem to pozer

Nowy zawodnik organizacji WOTORE wypowiedział się o gwieździe FAME MMA Popku Monsterze. Uczestnik zbliżającej się gali WOTORE 3 przyznał, że chętnie skrzyżowałby rękawice z muzykiem-celebrytą.

Bracia Diaz bawią się w walkę na ulicy. Niedługo obaj pojawią się w oktagonie?

Bracia Diaz bawią się w walkę na ulicy, co może zwiastować ich kolejny występ w oktagonie. Ostatnio bowiem pojawiła się informacja o potencjalnym powrocie do walk Nicka Diaza.