MMA PLBoksDana White o boksie: To właśnie pokazuje, w jakim miejscu jest teraz pięściarstwo

Dana White o boksie: To właśnie pokazuje, w jakim miejscu jest teraz pięściarstwo

Foto: Instagram/ Dana White

Szef UFC, Dana White bardzo krytycznie wypowiedział się o współczesnym boksie. Prezes największej organizacji MMA na świecie krótko skwitował ogłoszoną walkę między legendarnym Floydem Mayweatherem Juniorem a gwiazdą YouTube Loganem Paulem.

Do tego egzotycznego starcia dojdzie 20 lutego 2021 roku. PPV na to wydarzenie już zostało uruchomione. I mimo tego, że starcie Mayweathera Juniora z Loganem Paulem będzie starciem pokazowym, to przykuwa ono ogromną uwagę środowiska.

Dana White o boksie: To właśnie pokazuje, w jakim miejscu jest teraz pięściarstwo

W rozmowie z Nelk Boys, Dana White skomentował zestawienie jednego z najlepszych pięściarzy w historii z YouTuberem, który ma na swoim koncie porażkę z innym influencerem “KSI”:

“Ludzie pytają mnie: Jaki teraz jest aktualnie stan boksu? Ta walka pokazuje idealnie, jaki ten stan boksu jest. Ten dzieciak, Logan Paul nie został czasem pokonany przez jakiegoś cholernego maniaka gier z Anglii, a teraz będzie walczył z Floydem Mayweatherem Juniorem? Sami zobaczcie.”

Floyd Mayweather Jr. ma 43 lata i nieskazitelny rekord 50-0. Jego ostatnia walka w boksie odbyła się w 2017 roku, kiedy to znokautował gwiazdę MMA Conora McGregora. Później stoczył jeszcze pokazową walkę w Japonii, gdzie pokonał miejscowego kickboksera Tenshina Nasukawę.

Logan Paul nie jest świeżakiem w boksie. 25-latek dwukrotnie walczył z innym youtuberem “KSI”. Ich walka przyniosła wielkie zainteresowanie w internecie. Ciekawostką jest fakt, że brat Logana Paula, Jake Paul w poprzedni weekend walczył na gali bokserskiej ze starciem Mike’a Tysona z Royem Jonesem Juniorem. Pokonał tam byłego koszykarza Nate’a Robinsona.

Zobacz także:

Rachael Ostovich zwolniona z UFC! Przegrała trzy walki z rzędu…

Rachael Ostovich zwolniona z UFC! Zawodniczka występująca w kategorii muszej przegrała swoje trzy ostatnie walki. Teraz jest otwarta na propozycje z innych organizacji.

Adrian Błeszyński po Babilon MMA 18 opublikował zdjęcie dramatycznie wyglądającego oka

Adrian Błeszyński po Babilon MMA 18 opublikował dramatycznie wyglądające oko po walce z Pawłem Pawlakiem. Starcie to było walką wieczoru całego wydarzenia i według wielu obserwatorów było to najlepsze starcie w 2020 roku w polskim MMA.