MMA PLNajnowszeKhabib NurmagomedovDana White: “Mayweather chce walczyć z Khabibem? Zapraszam do oktagonu”

Dana White: “Mayweather chce walczyć z Khabibem? Zapraszam do oktagonu”

Wśród opcji Khabiba Nurmagomedova (27-0) na najbliższą przyszłość regularnie wymieniany jest pojedynek z Floydem Mayweatherem Jr (boks 50-0, 27 KO). Prezydent UFC Dana White do tej pory tylko wyśmiewał te doniesienia, lecz teraz odniósł się do nich już bardziej konkretnie. Stwierdził, że taki pojedynek jest możliwy pod warunkiem, że odbędzie się w formule MMA.

White o Mayweather - Nurmagomedov
Foto: MMA Corner

W sierpniu 2017 roku Floyd Mayweather Jr zmierzył się już w bokserskim pojedynku z inną gwiazdą UFC, Conorem McGregorem (21-4). Pojedynek wygenerował olbrzymie zainteresowanie i, co za tym idzie, ogromne pieniądze. Sam Mayweather oficjalnie od ponad trzech lat jest na sportowej emeryturze, ale często słychać, że zmaga się z problemami finansowymi. Amerykanin szuka więc okazji do zarobienia kolejnej dziewięciocyfrowej kwoty.

“Walczymy. Jestem sam sobie szefem. Nie wiem, jak zakończy to Khabib, ale według mojego scenariusza może dojść do tej walki” – oświadczył niedawno Floyd Mayweather Jr, tylko wzmagając spekulacje. Dana White wyśmiał te słowa, twierdząc, że popularny “Money” po prostu chce pozostawać w centrum uwagi.

Teraz TMZ ponownie zapytało White’a o pojedynek Floyd Mayweather Jr vs. Khabib Nurmagomedov. Prezydent UFC dał jasno do zrozumienia, że taka walka mogłaby się odbyć wyłącznie na zasadach MMA i zostałaby zorganizowana przez jego federację.

Jeśli Mayweather chce walki, to proszę bardzo, ale odbędzie się to w oktagonie. To będzie pojedynek w UFC. Nie będziemy znowu boksować, już raz to zrobiliśmy i wystarczy. Jeśli więc Mayweather chce walczyć, to niech to będzie prawdziwa walka.

Nie wydaje się jednak, by Floyd Mayweather Jr mógł w ogóle rozważać pojedynek w MMA. Już wcześniej odrzucił taką możliwość. “To ja rozdaję tu karty. Khabib mnie wyzwał, więc to on musi przyjść do mojego świata, a nie odwrotnie” – zaznaczył.

White chce Fergusona dla Khabiba

Dana White został też zapytany o to, kto mógłby być następnym przeciwnikiem Khabiba Nurmagomedova w UFC. Prezydent federacji wskazał na Tony’ego Fergusona (24-3).

Walka z Fergusonem to właściwe rozwiązanie. On nigdy nie stracił swojego tymczasowego pasa w oktagonie. Należy zorganizować ten pojedynek. O terminach będziemy jednak mogli mówić, gdy wyjaśnią się kwestie dotyczące zawieszenia Khabiba.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis