MMA PLUFCDana White ma nową lokalizację dla gali UFC 249: Khabib vs. Ferguson

Dana White ma nową lokalizację dla gali UFC 249: Khabib vs. Ferguson

Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Prezydent organizacji UFC zapewnia, że znalazł nową lokalizację dla gali UFC 249, na której ma dojść do hitowego pojedynku Khabiba Nurmagomedova (28-0) z Tonym Fergusonem (25-3)

Już wcześniej wiadomo było, że wydarzenie to odbędzie się raczej poza Stanami Zjednoczonymi oraz z uwzględnieniem dodatkowych obostrzeń zapewniających bezpieczenństwo.

Podczas transmisji live na Instagramie włodarz UFC powiedział, że znalazł już lokalizację dla zaplanowanej na 18 kwietnia gali.

“Wiem, gdzie to będzie, ale jeszcze nie mogę wam powiedzieć. Wiem sporo rzeczy. Nie będzie tam żadnych fanów. Będzie to zamknięte wydarzenie.”

White zapewnił też, że nikogo nie zmusza do udziału w organizacji tego wydarzenia i dba o bezpieczeństwo zawodników i pracowników.

“Każdy kto będzie w to zaangażowany będzie tam, ponieważ będzie chciał, nie dlatego, że będzie musiał. Uwierzcie mi. Nie zaczęliśmy myśleć o bezpieczeństwie, gdy pojawił się koronawirus. Zdrowie i bezpieczeństwo, to są rzeczy o których normalne firmy nie musiały na co dzień myśleć. My jednak dbaliśmy  o to na długo zanim pojawił się koronawirus i będzie to robić długo po tym jak zniknie. To dla nas normalne.”

Później w rozmowie z Brettem Okamoto z portalu ESPN White potwierdził, że lokalizacja gali UFC 249 jest załatwiona na “99,9%”. Gala ma mieć również pełną kartę walk.