MMA PLUFCDana White krytykuje sędziego walki Herman vs. Rodriguez: Jeb**ny poziom Mazzagattiego

Dana White krytykuje sędziego walki Herman vs. Rodriguez: Jeb**ny poziom Mazzagattiego

Szef UFC Dana White krytykuje sędziego walki Ed Herman vs. Mike Rodriguez, który w drugiej rundzie pojedynku popełnił ogromny błąd w interpretacji ciosów. Pomyłka sędziego Chrisa Tognoniego kosztowała Rodrigueza wygraną.

Dana White krytykuje sędziego

Chodzi o sytuację, która miała miejsce na wczorajszej gali UFC on ESPN+ 35 w walce Ed Herman vs. Mike Rodriguez. Zwycięstwo trafiło w ręce zawodnika, który wcześniej… został znokautowany!

Dana White krytykuje sędziego walki Herman vs. Rodriguez

Kontrowersyjna akcja w tym pojedynku miała miejsce w drugiej rundzie. Sędzia Tognoni źle zinterpretował ciosy Rodrigueza, po których Ed Herman padł na matę znokautowany. Zdaniem sędziego legalne ciosy Amerykanina były… poniżej pasa. Zamiast przerwania pojedynku, sędzia orzekł faul Rodrigueza, dał czas Hermanowi na dojście do siebie i wznowił pojedynek.

Ten natomiast skończył się w kolejnej rundzie, ale już na korzyść Hermana, który poddał przeciwnika kimurą. Skrót tego pojedynku, wraz z akcją kończącą znajdziecie poniżej:

Decyzją sędziego w tej walce poirytowany jest prezes UFC, Dana White. Sternik największej organizacji MMA na świecie przyznał, że sędzia Togoni prezentuje poziom Steve’a Mazagattiego, który ma łatkę najgorszego rozjemcy w historii UFC:

“Trudno nie bić w tego faceta. To najgorsza rzecz, jaką kiedykolwiek widziałem. To jebany poziom Mazzagattiego! Ten sam poziom sędziowania oglądaliśmy w tej walce. To była jedna z najgorszych rzeczy, jaka nam się przydarzyła. Ten dzieciak Rodriguez powinien wygrać przez nokaut, przez TKO, a ostatecznie przegrał walkę. To było kopnięcie na pachwinę, było całkowicie legalne.”

Dana White potwierdził także, że Mike Rodriguez otrzyma od UFC wynagrodzenie za tę walkę na takim poziomie, jakby odniósł w niej zwycięstwo, czyli otrzyma podstawę kontraktową i bonus za wygraną.

Zobacz także:

UFC on ESPN+ 35 – wyniki, najlepsze akcje, bonusy

Za nami gala UFC on ESPN+ 35 w UFC Apex w Las Vegas. Co wydarzyło się tej nocy w organizacji Dany White’a?

Jan Błachowicz gościem Kuby Wojewódzkiego! Będziecie oglądać?

Polak pod koniec września będzie walczył o pas UFC. Zobaczcie kiedy Janek pojawi się w programie Kuby Wojewódzkiego.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis