MMA PLUFCDana White kontra koronawirus! MOCNE słowa szefa UFC o polityce, mediach i ludziach w dobie pandemii!

Dana White kontra koronawirus! MOCNE słowa szefa UFC o polityce, mediach i ludziach w dobie pandemii!

Foto: Jul 12, 2017; Toronto, Ontario, Canada; UFC president Dana White speaks at the podium before Conor McGregor and Floyd Mayweather speak during a world tour press conference to promote the upcoming Mayweather vs McGregor boxing fight at Budweiser Stage. Mandatory Credit: Tom Szczerbowski-USA TODAY Sports

Koronawirus paraliżuje świat sportów, między innymi sportów walki. Zawieszone są sezony w NBA, ligach piłkarskich, niektóre rozgrywki nie zostaną dokończone, gale MMA na całym świecie są odwoływane, ale na przekór idzie UFC, które zapewnia, że ma wszelkie środki i możliwości, by skutecznie przeciwstawić się pandemii.

Co prawda, trzy najbliższe gale UFC zostały odwołane, to prezes organizacji Dana White zapewnił, że ma sposoby, by kolejne imprezy odbyły się zgodnie z przyjętym harmonogramem:

“Rzeczywistość jest taka: będziemy otwarci na to, by biegać po różnych lokalizacjach. Mamy też swoją arenę – UFC Apex, która jest obok naszej siedziby. W tym roku zrobimy walkę każdego zawodnika, który ma z nami kontrakt.”

Zdaniem White’a, politycy i media nakręcają spiralę strachu z powodu panującej pandemii, a sam zapewnia, że wbrew panującemu kryzysowi, dba o swoich pracowników lepiej, niż politycy o swoje kraje:

“Popatrzcie jak to wygląda – najsłabsi ludzie na tym świecie zajmują się najtwardszymi, najmocniejszymi gośćmi. Jak myślisz, co oni powiedzą jak nie dostaną walk?

Mam ponad 250 pracowników na utrzymaniu, miliardowe biznesy zaczynają upadać, zwalniają swoich pracowników. My nie zwolniliśmy na ten moment ani jednej osoby. Każdy wojownik, który u mnie walczy stoczy trzy walki w tym roku. Nasz harmonogram imprez będzie realizowany. Wszyscy otrzymają wynagrodzenia i będziemy pierwszym sportem, który kurwa wygra z koronawirusem!

Słuchajcie, media mogą mówić tyle gówna, ile chcą. One nie nakarmią ludzi, nie zajmą się nimi, nie zaopiekują się. Nie mają ludzi, którzy na nich liczą. Nie mają nikogo, kogo wspierają.

My robimy właściwe rzeczy – za każdym razem robimy badania, sprawdzamy czy wszystko jest w porządku. To wszystko z troski o nas! Robiliśmy to przed koronawirusem, robimy to i teraz. Opiekujemy się ludźmi, zadbamy, by byli zdrowi. Dbamy o pracowników, dbamy o zawodników, każdy kto jest ze mną, ma lepszą opiekę medyczną niż ta krajowa. Takie są fakty.”