Dana White komentuje niezrobienie wagi przez Darren Tilla: Nie powinieneś tego robić w swoim mieście

Foto: Daily Express
Foto: Daily Express

Prezydent organizacji UFC, Dana White skomentował fakt niezrobienia wagi przez bohatera walki wieczoru jutrzejszej gali UFC Fight Night 130 w Liverpoolu – Darrena Tilla (16-0-1). Brytyjczyka, który nie zmieścił się w umownym limicie wagowym przekraczając go o 3 funty czeka teraz przestrzeganie nowego porozumienia przed walką ze Stephenem Thompsonem (14-2-1).

Till wg wspominanego porozumienia musi do jutra, do godz. 13 ważyć 188 funtów, by „Wonderboy” zgodził się wejść z nim do oktagonu w walce wieczoru w Liverpoolu:

„To nie jest sytuacja, której się spodziewałem, zwłaszcza w rodzinnym mieście Darrena Tilla. Nie powinieneś nie robić wagi w swoim mieście. Teraz musimy się pocić przez całą noc, bo Till musi ważyć 188 funtów jutro o 13, kiedy będziemy jechać busem na galę. To nie jest dobra sytuacja.”

Aktualnie więc Darren Till musi pilnować kolejnego umownego limitu wagowego bo jeśli sytuacja wymknie się spod kontroli, to Stephen Thompson będzie musiał ponownie zgodzić się na nowe warunki:

„Jeśli Darren nie będzie przestrzegał wagi, to wszystko będzie zależało od Wonderboya i jego zespołu.

Mam nadzieję, że walka ta odbędzie się już bez przeszkód. Wonderboy jest niesamowity. Mówiłem to już jego tacie: Czasami musisz przypomnieć ludziom dlaczego jesteś numerem 1 na świecie, pojechać do Liverpoolu, wziąć walkę z takim przerażającym gościem jak Till i wygrać ją.”

Gal UFC w Liverpoolu już jutro od godz. 16:00. Transmisja z wydarzenia na sportowych antenach Polsatu.