Dana White: Jon Jones vs. Anthony Smith walką wieczoru UFC 235 w Las Vegas

Foto: Esther Lin, MMA Fighting
Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Poznaliśmy szczegóły kolejnej walki Jona Jonesa (23-1, 1 N/C)! „Bones” najprawdopodobniej będzie bronił pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej na marcowej gali UFC 235 w Las Vegas. Jego przeciwnikiem będzie Anthony Smith (31-13).

Zestawienie to potwierdził prezes UFC, Dana White w rozmowie z portalem TMZ Sports:

„W tym miesiącu Jon Jones złoży wniosek o licencję zawodniczą w Komisji Sportowej stanu Nevada (NSAC), aby wziąć udział w gali UFC 235 w Las Vegas, która odbędzie się 2 marca.

Jeśli licencja ta zostanie mu przyznana, to Jones będzie bronił swojego pasa mistrzowskiego w walce z Anthonym Smithem.”

Jones z powodu kłopotów z wykryciem w jego organizmie śladowych ilości substancji dopingujących przed UFC 232 nie został dopuszczony do rywalizacji w stanie Nevada i cała ostatnia numerowana gala UFC musiała zostać na szybko przeniesiona do stanu Kalifornia, który licencję na występ Jonesowi przyznał. W walce wieczoru UFC 232 „Bones” znokautował w trzeciej rundzie Alexandra Gustafssona (18-5) zostając ponownie mistrzem wagi półciężkiej.

Smith natomiast jest jednym z czołowych zawodników dywizji. Amerykanin obecnie znajduje się w serii sześciu zwycięstw w ostatnich siedmiu walkach, pokonując ostatnio kolejno: Rashada Evansa, Mauricio Ruę i Volkana Oezdemira.