Dana White: Israel Adesanya przypomina mi Conora McGregora

Prezes UFC, Dana White był pod ogromnym wrażeniem występu i sposobu bycia nowego tymczasowego mistrza wagi średniej – Israela Adesanyi (17-0).

Nigeryjczyk na minionej gali UFC 236 w Atlancie pokonał jednogłośną decyzją sędziów po fenomenalnej walce Kelvina Gasteluma (16-4, 1 N/C), gwarantując sobie przy tym prawo walki z aktualnym mistrzem – Robertem Whittakerem (20-4).

Adesanya robi wokół siebie wiele zamieszania, co podoba się najwyższym strukturom UFC. Prezes amerykańskiej organizacji – Dana White widzi w Nigeryjczyku nowego Conora McGregora:

„Jestem pewien, że wielu z was widziało to dzisiaj wieczorem. Israel jest krzykaczem, jest dobrze wyglądającym dzieciakiem, potrafi dobrze mówić. Israel został dzisiaj gwiazdą.

Wiecie kogo mi on przypomina? Conora McGregora. Tak właśnie robił Conor. Wszedł, był niezwykle aktywny, zyskał rozgłos, miał wspaniałe walki i ludzie go rozpoznawali. Conor sprawił, że ludzie chcieli oglądać jego walki. Israel teraz idzie tą samą drogą.

Robi to samo, co Conor. Dodatkowo on nigdy nie odmawia walki. Kiedy do niego dzwonimy nie mówi: Jestem na wakacjach, chcę tylko walki o pas, poczekam na odpowiedni moment. On mówi: do zobaczenia w Atlancie.”