MMA PLUFCDana White: Gwiazdy UFC zarabiają szalone pieniądze

Dana White: Gwiazdy UFC zarabiają szalone pieniądze

Foto: Daily Express

Kiedy tylko wypływają informacje o oficjalnych wynagrodzeniach zawodników UFC, to za każdym razem jest to powodem do dyskusji w środowisku mieszanych sztuk walki. Natomiast prezes UFC, Dana White zapewnił, że gwiazdy amerykańskiej organizacji zarabiają szalone pieniądze.

White udzielił obszernego wywiadu dziennikarzowi Brettowi Okamoto z ESPN, w którym odpowiedział m.in. na kwestię zarobków zawodników UFC.

Warto zaznaczyć, że w 2018 roku po raz pierwszy – i jedyny! – na liście 10 najlepiej zarabiających sportowców wg Forbes znalazł się gwiazdor MMA – Conor McGregor (21-4), który zajął 4. miejsce w zestawieniu.

Okamoto zapytał się White’a o to, czy jest w stanie określić, jak wielkie pieniądze zarabiają gwiazdy UFC. Odpowiedź sternika UFC była jednoznaczna:

“To szalone pieniądze.

Myślę, że wielu ludzi byłoby zszokowanych, kiedy dowiedzieliby się, jakie pieniądze robią nasze wielkie gwiazdy. Nigdy nie rozmawiam na ten temat, ale te gwiazdy wiedzą za co pracują.”

Oczywiście konkretne kwoty w rozmowie nie padły, ale można sobie wyobrazić, że najlepsi zawodnicy UFC szybko zostają milionerami.

Cała rozmowa Bretta Okamoto z Daną Whitem do sprawdzenia poniżej: