MMA PLUFCDana White: Fight Island jest nadal aktualna

Dana White: Fight Island jest nadal aktualna

Foto: Yahoo

Prezydent UFC Dana White walczył długo, ale w końcu musiał się poddać. Gala UFC 249 i inne najbliższe wydarzenia zostały odwołane. Włodarz nie porzuca jednak idei walk na prywatnej wyspie.

Już w przyszłym tygodniu miała odbyć się gala UFC 249. Miejsce? Kasyno na terenie rezerwatu Indian w Kalifornii.

Ostatecznie jednak White ugiął się pod naciskiem partnera telewizyjnego, czyli ESPN. Najbliższe gale zostały odwołane lub inaczej mówiąc przełożone na nieokreślony termin.

White nie porzucił jednak pomysłu “Fight Island”, czyli walk na prywatnej wyspie. Infrastruktura jest tam wciąż budowana. Szef UFC w rozmowie z ESPN zadeklarował, że całość powinna ruszyć mniej więcej za miesiąc.

“Dlatego mówię moim ludziom, aby się nie martwili, ponieważ Fight Island jest nadal aktualna. Z pewnością tak jest. Cała infrastruktura jest obecnie budowana. Kiedy będziemy bliżej końca zacznę rezerwować loty, aby przygotować zawodników. Mogę też ich ściągnąć wcześniej, aby mogli trenować już na wyspie.

Kiedy wszystko będzie gotowe… Myślę, że mówimy o miesiącu kiedy zbiorę to wszystko i zawodnicy będą mogli zacząć trenować i tam przybywać. Jestem przekonany, że ludzie będą w stanie wyjść z domu za miesiąc, udać się na wyspę i trenować. To wszystko się wydarzy. Moglibyśmy ruszyć już w przyszłym tygodniu, ale jest jak jest. Do zobaczenia za miesiąc.”

Czy Dana White tym razem dopnie swego czy i tym razem będzie musiał odpuścić? Tego dowiemy się najwcześniej za kilka tygodni.