MMA PLDana WhiteDana White chwali zaciętość Gamrota i Tsarukyana: W tym sporcie wielu gości ociera się o śmierć

Dana White chwali zaciętość Gamrota i Tsarukyana: W tym sporcie wielu gości ociera się o śmierć

Szef UFC Dana White był pod wrażeniem walki wieczoru sobotniej gali UFC on ESPN 38 i chwali zaciętość Mateusza Gamrota i Armana Tsarukyana, którzy dali fenomenalny pięciorundowy bój ostatniej gali w UFC Apex w Las Vegas.

Dana White

Przypominamy, że po zaciętej walce Polak ostatecznie jednogłośnie wypunktował faworyzowanego przed starciem Ormianina. Gamrot dzięki temu zwycięstwu awansował na 8. miejsce w rankingu wagi lekkiej UFC.

Zarówno Gamrota jak i Tsarukyana pochwalił szef największej organizacji MMA na świecie – Dana White.

Dana White chwali zaciętość Gamrota i Tsarukyana

Sternik UFC gościł w programie The Jim Rome Show, gdzie poruszył kwestię zaciętości zawodników i to zaciętości mimo sporych obrażeń ponoszonych w oktagonie.

W swojej opinii odniósł się do słów Israela Adesanyi, który w kwietniu 2019 roku do piątej rundy walki z Kelvinem Gastelumem był – jak to sam określił – gotowy ponieść śmierć:

“Taką mentalność ma większość ludzi tutaj walczących. Nie da się tego wyjaśnić komuś, kto nigdy nie walczył. Uważam, że kiedy idą na wojnę totalną w oktagonie, to wielu gości ociera się w niej o śmierć. Tak uważam. Widziałeś walkę wieczoru w sobotę? To był najwyższy poziom, najwyższy możliwy poziom! Tam było tak samo. Dwóch ludzi biło się przez pięć rund, to była nieprzerywana wojna. Dlatego uważam, że wielu gości walczących w oktagonie ma taką właśnie mentalność.”

Zobacz także:

Reakcje w Polsce i na świecie po wielkim zwycięstwie Mateusza Gamrota w Las Vegas! Widzieliście?

Mateusz Gamrot (21-1) w Las Vegas po raz pierwszy wystąpił w walce wieczoru na gali UFC. ”Gamer” po 5-rundach jednogłośną decyzją sędziów pokonał mocnego Armana Tsarukyana (18-3). Reprezentant Armenii postawił twarde warunki i do samego końca sprawiał wielkie kłopoty byłemu podwójnemu mistrzowi KSW.

Roberto Soldić może wybrać zaskakujący kierunek! Nie będzie to UFC i KSW? Giganci walczą o “Robocopa”!

Roberto Soldić ma wiele ofert kolejnych występów w MMA. Nie tylko UFC i KSW walczy o to, aby “Robocop” toczył u nich efektowne pojedynki. Jaki kierunek ostatecznie wybierze chorwacki wojownik?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis