MMA PLLegacy Fighting AllianceDamon Jackson tymczasowym mistrzem kategorii piórkowej LFA [WIDEO]

Damon Jackson tymczasowym mistrzem kategorii piórkowej LFA [WIDEO]

W walce wieczoru gali LFA 47 w Dallas Damon Jackson (16-2-1, 1 N/C) znokautował na początku drugiej rundy Nate’a Jennermana (12-4) i został tymczasowym mistrzem kategorii piórkowej LFA.

Damon Jackson

Aktualny mistrz Kevin Aguilar (15-1) brał udział w jednej z gal drugiego sezonu programu Dana White’s Tuesday Night Contender Series. Zawodnik wygrał swój pojedynek po niejednogłośnej decyzji. Okazało się to niewystarczające, aby otrzymać kontrakt z UFC.

Najprawdopodobniej dojdzie więc do pojedynku unifikacyjnego. Będzie to walka rewanżowa. W pierwszym pojedynku na LFA 4 Aguilar zwyciężył przez nokaut w trzeciej rundzie. Od tego czasu Jackson wygrał jednak pięć kolejnych walk.

30-letni Jackson ma bogatą przeszłość jako zawodnik. W 2014 roku był mistrzem kategorii piórkowej organizacji LFC (obecna organizacja LFA powstała właśnie przez połączenie Legacy Fighting Championship i Resurrection Fighting Alliance – przyp red.). Walczył również dla największych organizacji MMA na świecie, czyli Bellator MMA i UFC.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis