Damian Janikowski wprowadza zmiany w przygotowaniach do występu na KSW 47 w Łodzi

Medalista olimpijski w zapasach i wschodząca gwiazda federacji KSW, Damian Janikowski (3-1), który szykowany jest na występ na marcowej gali KSW 47 w Łodzi wprowadził zmiany w przygotowaniach do swojego najbliższego występu.

Janikowski, który swoją ostatnią walkę, w której mierzył się z byłym mistrzem wagi średniej Michałem Materlą przegrał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie, rozpoczął właśnie współpracę z psychologiem.

O zmianach, jakie zawodnik wprowadził do swoich treningów opowiedział w rozmowie z polsatsport.pl:

“Myślałem, że nerwowo się nie będę spalał. W tej walce to jednak wyszło. Pierwszą zmianą po pojedynku było powołanie do naszego klubu psychologa. Jeśli chodzi o trening, to cały czas się rozwijam. Cofam się do podstaw, których nie robiłem, bo od razu z zapasów przeszedłem na grupę zawodową i musiałem się bić i bronić.

Widzimy się codziennie. Na początku starał się ze mną zaprzyjaźnić, oglądał też moje treningi i podpowiadał. Od strony psychologicznej to on za dużo nie pracuje. Bardziej uczy mnie kontroli, opanowania oddechu i przede wszystkim cierpliwości.”

Rozmowę portalu polsatsport.pl z Damianem Janikowskim możecie odsłuchać TUTAJ.

W walce wieczoru gali KSW 47 w Łodzi naprzeciw najsilniejszego człowieka na Ziemi, Mariusza Pudzianowskiego (12-6, 5 KO, 2 Sub), stanie złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w podnoszeniu ciężarów, Szymon Kołecki (6-1, 6 KO).

Bilety na KSW 46 już w sprzedaży na eBilet.pl.