MMA PLKSWDamian Janikowski vs. Tomasz Jakubiec na KSW 68

Damian Janikowski vs. Tomasz Jakubiec na KSW 68

Poznaliśmy właśnie kolejne zestawienie na galę KSW 68 w Radomiu. Tym razem w okrągłej klatce KSW zmierzą się Damian Janikowski (6-4) i Tomasz Jakubiec (10-3).

Damian Janikowski vs. Tomasz Jakubiec
Foto: KSW

Pojedynek odbędzie się już 19 marca w Radomskim Centrum Sportu. Został on już potwierdzony przez Federację KSW.

Damian Janikowski 🇵🇱 poznał rywala! Polski medalista olimpijski zmierzy się na KSW 68 w Radomiu z Tomaszem Jakubcem 🇵🇱. Ostatnie bilety dostępne na 👉 ebilet.pl. #visitradom

Posted by KSW on Wednesday, March 2, 2022

Damian Janikowski to brązowy medalista olimpijski w zapasach w stylu klasycznym z Londynu. W czasie swojej kariery zapaśniczej zdobywał też medale na mistrzostwach świata i Europy. Od 2017 roku walczy zaś zawodowo w MMA – od początku na galach KSW. W swoim dorobku ma zwycięstwa nad weteranem polskich klatek Antonim Chmielewskim czy byłym zawodnikiem Bellatora Jasonem Radcliffem. Walczył też z takimi zawodnikami jak Michał Materla czy Szymon Kołecki. Po raz ostatni pojawił się w klatce we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to przegrał na pełnym dystansie z Pawłem Pawlakiem.

Tomasz Jakubiec to z kolei były mistrz kategorii półśredniej organizacji Armia Fight Night. Do Federacji KSW trafił z serią pięciu wygranych, ale w debiucie dla największej polskiej organizacji w lipcu 2020 roku musiał uznać wyższość Andrzeja Grzebyku. W 2021 roku do skutku nie doszły ostatecznie dwa zestawienia Jakubca – z Aleksandarem Iliciem i Marcinem Krakowiakiem.

W walce wieczoru gali w Radomiu Salahdine Parnasse bronił będzie pasa wagi piórkowej w starciu z Danielem Rutkowskim. Michał Kita przywita z kolei w KSW… byłego bramkarza Chelsea, Ricardo Prasela. Po pierwszej porażce w karierze spróbuje się odbudować Patryk Kaczmarczyk, którego rywalem tym razem będzie Michał Domin. Na gali wystąpi też choćby Albert Odzimkowski

Zobacz także:

Bellator 275 – wyniki i najlepsze akcje. Gegard Mousasi wciąż mistrzem [WIDEO]

Gala Bellator 275 w Dublinie już za nami. Nie zabrakło ciekawych walk i efektownych skończeń.

Jan Błachowicz solidaryzuje się z Ukrainą: Nie dla agresji, nie dla wojny!

Jan Błachowicz (28-9) postanowił zareagować w mediach społecznościowych. Były mistrz UFC w wadze półciężkiej solidaryzuje się z Ukrainą, która w czwartek nad ranem została zaatakowana przez Rosję.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis