Damian Janikowski vs. Tomasz Drwal na lipcowej gali KSW?

Foto: Karolina Misztal /East News
Foto: Karolina Misztal /East News

Tomasz Drwal (21-5-1) wraca do KSW. Sporo wskazuje na to, że jego rywalem w najbliższym pojedynku będzie Damian Janikowskim (4-3).

O planowanym przez KSW zestawieniu informował wcześniej portal PolishFighters.info. Teraz zaś sam Drwal odniósł się do tego tematu pytając fanów o zdanie na temat tej ewentualnej walki.

“… a co sądzicie o np. takim zestawieniu? 😁 😈 Damian Janikowski

… a co sądzicie o np. takim zestawieniu? 😁 😈 Damian Janikowski

Opublikowany przez Tomasza "Gorillę" Drwal Czwartek, 21 maja 2020

W wypowiedzi udzielonej w programie Koloseum Drwal zapowiedział, że powróci do klatki na gali KSW, która odbędzie się 11 lipca.

Drwal na stałe zapisał się w historii polskiego MMA. 8 września 2007 roku jako pierwszy Polak zadebiutował bowiem w organizacji UFC. Łącznie stoczył dla amerykańskiego giganta szesć pojedynków, z których wygrał trzy.

W KSW “Gorilla” stoczył tylko jedną walkę, lecz za to od razu o mistrzowski pas. Drwal dał znakomity pojedynek z Michałem Materlą, lecz ostatecznie to rywal zwyciężył tuż przed końcem trzeciej rundy. Ta walka z maja 2015 roku była jego ostatnią w formule MMA. W międzyczasie Drwal zawalczył w formule bokserskiej na gali Wieczór Walk R8 2. W tym roku zawodnik skończył 38 lat.

Damian Janikowski w formule MMA radzi sobie ze zmiennym szczęściem. Brązowy medalista olimpijski w zapasach z Londynu wygrał jak dotąd 4 z 7 zawodowych walk. Zawodnik zaczął od trzech zwycięstw, w tym nad weteranem polskiego MMA Antonim Chmielewskim. Później przyszła jednak porażka z Michałem Materlą w ramach turnieju wagi średniej. Mimo przewagi w kolejnym pojedynku Janikowski został znokautowany przez Aleksandara Ilicia. Później były zapaśnik wygrał co prawda pojedynek z Tonym Gilesem, lecz ostatnio musiał uznać wyższość innego medalisty olimpijskiego – Szymona Kołeckiego.

Zobacz także:

Tomasz Drwal wybrał KSW

O weterana polskiego MMA walczył też FEN. Drwal powróci jednak do KSW.

Janikowski przegrał z innym medalistą olimpijskim

Po raz ostatni Janikowski pojawił się w klatce w grudniu ubiegłego roku. Lepszy okazał się jednak Szymon Kołecki.