Damian Janikowski skoncentrowany i pewny siebie na media treningu przed KSW 50 [WIDEO]

Foto: Sebastian Rudnicki, KSW
Foto: Sebastian Rudnicki, KSW

Już tylko dni dzielą fanów od jubileuszowego KSW 50. Jednym z bohaterów gali będzie Damian Janikowski (3-2), który w walce z Tonym Gilesem (4-1) postara się wrócić na zwycięski szlak. Przed pojedynkiem Polak jest spokojny i skoncentrowany, co pokazał zarówno na media treningu.

Mimo dwóch porażek z rzędu Janikowski to wciąż zawodnik, na którego uważniej patrzą kibice MMA w Polsce. Zawodnik pokazał już bowiem drzemiący w nim potencjał. O tym jednak, czy były zapaśnik potrafi przełożyć swoje umiejętności na klatkę KSW, przekonamy się w najbliższą sobotę. Ewentualna porażka 30-latka może sprawić, że pożegna się on z największą organizacją mieszanych sztuk walki w Polsce.

Medalista olimpijski z Londynu jest jednak spokojny przed swoim najbliższym pojedynkiem. Pewność siebie zaprezentował on m.in. podczas media treningu, który w poniedziałek odbył się w Warszawie.

KSW 50: London odbędzie się 14 września w Londynie. Walkę wieczoru stanowi starcie o pas wagi ciężkiej federacji, w którym Philip De Fries (17-6, 1NC) zmierzy się z innym byłym zawodnikiem UFC – Luisem Henrique (12-5, 1NC). Ponadto przed obroną swoich tytułów staną Roberto Soldić (16-3) oraz Tomasz Narkun (16-3). Na dodatek zwycięzca pojedynku Norman Parke (27-6-1, 1NC)Marcin Wrzosek (14-5) zostanie tymczasowym mistrzem wagi lekkiej.