MMA PLDamian JanikowskiDamian Janikowski o walkach z topowymi zawodnikami wagi średniej KSW: “Trzęsę trochę portkami!” [WIDEO]

Damian Janikowski o walkach z topowymi zawodnikami wagi średniej KSW: “Trzęsę trochę portkami!” [WIDEO]

Foto: KSW

Damian Janikowski (3-0) rozpoczął karierę MMA w maju 2017 roku.

Medalista olimpijski w zapasach z Londynu wszystkie swoje walki kończył przed czasem notując trzy wygrane przez techiczne nokauty. Najpierw pokonał  Gerardo Julio Gallegosa (8-7) w pierwszej rundzie walki na KSW 39 na Stadionie Narodowym. Później na KSW 41 zatrzymał w drugiej rundzie weterana polskiej sceny MMA Antoniego Chmielewskiego (32-17). W ostatnim pojedynku na KSW 43 we Wrocławiu Janikowski potrzebował zaledwie 18 sekund na zwycięstwo nad Yannickiem Bahatim (8-4).

Jego kolejnym rywalem będzie Michał Materla (26-6). Walka będzie miała miejsce 6 października na KSW 45 w Londynie. Odbędzie się ona w ramach turnieju kategorii średniej. Drugim starciem półfinałowym będzie starcie Scotta Askhama (16-4) i Marcina Wójcika (11-5). Po decyzji Mameda Khalidova (34-5-2) o zwakowaniu pasa nagrodą dla zwycięzcy turnieju będzie  tytuł mistrzowski kategorii średniej.

Damian Janikowski jest zdecydowanie najmniej doświadczonym uczestnikiem turnieju. Czy rozwijający się z walki na walkę zawodnik będzie w stanie sprawić niespodziankę i zdobyć najwyższy laur kategorii średniej KSW? Najpierw w Londynie będzie musiał uporać się z byłym mistrzem.