Damian Janikowski: Khabib Nurmagomedov robi na mnie duże wrażenie [WIDEO]

Gala KSW 50 zbliża się wielkimi krokami. Podczas show mającego miejsce w Londynie szansę na rehabilitację otrzyma Damian Janikowski (3-2), który zawalczy z Tonym Gilesem (4-1). Podczas media treningu Polak porozmawiał z dziennikarzami, poruszając kilka tematów związanych z najbliższą walką oraz jego karierą.

Media trening to miejsce, gdzie zawodnicy mogą zaprezentować swoją dyspozycję na kilka dni przed walką. Z tego przywileju skorzystał Janikowski. Efekty pracy byłego zapaśnika możecie zobaczyć pod tym adresem. Oprócz tego medalista olimpijski z Londynu wziął także udział w spotkaniu z dziennikarzami. Podczas wywiadu Polak stwierdził, iż wzoruje się na Khabibie Nurmagomedovie (28-0).

Z ostatniej walki Khabiba wyciągnąłem, by dominować w swojej najlepszej płaszczyźnie. Wiadomo, że jest on zawodnikiem wywodzącym się ze stylu wolnego. Jego wejścia w nogi są naprawdę błyskawiczne i mało który zawodnik potrafi to tak robić […]. Fajne tak się na kimś wzorować. Nigdy wcześniej tego nie robiłem, ale ten gość robi na mnie duże wrażenie – powiedział 30-latek.

Zawodnik poruszył także szereg innych kwestii jak proces przygotowania do pojedynku, a także emocji przed zbliżającym się pojedynkiem. Poniżej znajdziecie całą rozmowę z fighterem.

KSW 50: London odbędzie się 14 września w Londynie. Walkę wieczoru stanowi starcie o pas wagi ciężkiej federacji, w którym Philip De Fries (17-6, 1NC) zmierzy się z innym byłym zawodnikiem UFC – Luisem Henrique (12-5, 1NC). Ponadto przed obroną swoich tytułów staną Roberto Soldić (16-3) oraz Tomasz Narkun (16-3). Na dodatek zwycięzca pojedynku Norman Parke (27-6-1, 1NC)Marcin Wrzosek (14-5) zostanie tymczasowym mistrzem wagi lekkiej.