MMA PLConor McGregorCzemu McGregor wciąż jest w rankingach. Nawet White nie wie dlaczego!

Czemu McGregor wciąż jest w rankingach. Nawet White nie wie dlaczego!

Foto: facebook.com/Conor McGregor

Mimo zakończenia kariery przez Conora McGregora (22-4) Irlandczyk wciąż znajduje się w rankingach UFC. O komentarz całej sprawy poproszony został Dana White, który jednak nie zna jednoznacznej odpowiedzi w tej kwestii.

Jeśli McGregor jest w trakcie prowadzenia swojej kariery, niewątpliwie miejsce w rankingach mu się należy. Zawodnik wywalczył bowiem pasy mistrzowskie wagi piórkowej i lekkiej, pokonując wielu świetnych zawodników.

Problem jednak w tym, że Irlandczyk ogłosił niedawno zakończenie swojej sportowej kariery. Na ten moment ostatnią walką w przygodzie “Notoriousa” było styczniowe starcie z Donaldem Cerrone (36-15, 1N/C), w którym Europejczyk rozprawił się z przeciwnikiem w kilkadziesiąt sekund.

Mimo ogłoszenia decyzji o zawieszeniu rękawic na kołku, 32-latek wciąż znajduje się w zestawieniach UFC. Federacja przyznaje mu na ten moment 4 miejsce w dywizji lekkiej oraz 12. lokatę klasyfikacji najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe.

Sytuacja jest dodatkowo dziwna, gdyż z rankingów wyrzucony został Henry Cejudo (16-2), który po wygranej nad Dominickiem Cruzem (22-3) również zdecydował się wziąć rozbrat z MMA. O tę kwestię w jednym z wywiadów został zapytany Dana White. Prezydent UFC nie umiał jednak jednoznacznie odpowiedzieć, z czego to wynika.

To jest bardzo dobre pytanie. Nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale najpewniej Cejudo wypadł z puli testowe USADA, natomiast Conor prawdopodobnie wciąż tam jest.

Zobacz także:

Paweł Jóźwiak jest zainteresowany! Chcielibyście zobaczyć jeszcze Szeligę w organizacji FEN?

Piotr Szeliga stawia wszystko na MMA. Prezes FEN liczy, że jeszcze były hokeista u nich zawalczy

Michał Pasternak mocno o Najmanie! Co wy na to?

Marcin Najman ma fanów, ale i dużo krytyków. Najman najbliższy pojedynek stoczy już piątego września.

Zobacz jak wyglądał debiut ”Gamera” w KSW! Już wtedy czuliście, że będzie to wielki talent?

KSW postanowiła przypomnieć debiut Mateusza Gamrota w organizacji. Reprezentant Czerwonego Smoka najbliższy pojedynek stoczy pod koniec sierpnia.