MMA PLNajnowszeKSWCzekając na KSW 52: Scott Askham po raz drugi pokonuje Materlę i zdobywa pas [WIDEO]

Już w najbliższą sobotę Scott Askham (18-4) zmierzy się z Mamedem Khalidovem (34-6-2) w walce wieczoru gali KSW 52 w Gliwicach. Z tej okazji organizacja KSW postanowiła przypomnieć ostatnią walkę Anglika.

Scott Askham po raz drugi pokonuje Materlę i zdobywa pas

Askham nie będzie co prawda bronił tytułu w Gliwicach, lecz na oficjalnym kanale Federacji KSW na YouTube pojawiła się walka, w której angielski zawodnik zdobył mistrzowski pas.

Na majowej gali KSW 49 w trójmiejskiej Ergo Arenie w finale turnieju wagi średniej zmierzyli się Scott Askham i Michał Materla. Wcześniej Anglik odprawił Marcina Wójcika, zaś Polak Damiana Janikowskiego.

Było to też rewanżowe starcie między tymi zawodnikami. Na KSW 42  Askham potrzebował nieco ponad minutę, aby kopnięciem na wątrobę zastopować Materlę.

Pojedynek na KSW 49 trwał już dużo dłużej, lecz ostatecznie także zakończył się przed czasem. W trzeciej rundzie Scott Askham zdołał w końcu złamać rywala. Potężne latające kolano okazało się decydujące i walka została przerwana. Askham został zwycięzcą turnieju i nowym mistrzem wagi średniej.

Free Fight: Scott Askham vs. Michał Materla 2:

KSW 52

Data: 7 grudnia 2019 roku
Miejsce: Arena Gliwice, Gliwice, Polska
Transmisja: start o 19:00 (sobota) w systemie PPV (cena – 40 zł)

85 kg: Mamed Khalidov (34-6-2) vs. Scott Askham (18-4)
65,8 kg: Salahdine Parnasse (13-0-1) vs. Ivan Buchinger (37-6) – walka o tymczasowy pas wagi piórkowej
91,5 kg: Damian Janikowski (4-2) vs. Szymon Kołecki (7-1)
70,3 kg: Grzegorz Szulakowski (9-3) vs. Shamil Musaev (13-0)
56,7 kg: Karolina Owczarz (2-0) vs. Aleksandra Rola (3-0)
70,3 kg: Artur Sowiński (19-11, 2 N/C) vs. Vinicius Bohrer (16-7)
77,1 kg: Michał Michalski (7-4) vs. Albert Odzimkowski (11-3)
70,3 kg: Maciej Kazieczko (5-1) vs. Michael Dubois (11-6)
120,2 kg: Michał Włodarek (7-2) vs Srđan Marović (4-0)