MMA PLKsiążkiCzegoś takiego jeszcze nie było! Książka “Pierwsze kroki MMA” już w grudniu trafi do sprzedaży

Czegoś takiego jeszcze nie było! Książka “Pierwsze kroki MMA” już w grudniu trafi do sprzedaży

Już w grudniu będzie można zakupić książkę “Pierwsze kroki MMA”. Zapowiada się przełomowy projekt, bowiem każdy kto zdobędzie taki poradnik, ułatwi sobie rozpoczęcie przygody z mieszanymi sztukami walk.

PIERWSZE KROKI MMA
Foto: PIERWSZE KROKI MMA

Książka “Pierwsze kroki MMA”, to pomysł młodego utalentowanego zawodnika Huberta Lotty. Dzięki sponsorom projekt może rozwinąć się na dużą skalę i trafić do większego grona odbiorców. Warto dodać, że 2 zł od każdego sprzedanego egzemplarza wpadnie na konto fundacji Cancer Fighters. Pierwszy nakład, który trafi do druku to 4000 egzemplarzy.

Struktura książki

Podzielono ją na cztery rozdziały kickboxing, zapasy, BJJ, oraz MMA. W rozdziałach “BJJ” oraz “zapasy” przedstawiono podstawowe techniki ataku, ale i również obrony na daną akcję. Natomiast w stójce każdy cios i unik został pokazany i opisany w bardzo czytelny sposób. W całej książce znajdzie się około 400 zdjęć w wysokiej jakości, aby czytelnicy i początkujący adepci MMA mogli czerpać jak największą wiedzę. Fotografie będą kolorowe, a książka zostanie wydana w twardej oprawie.

Wszystko będzie gotowe w grudniu. Póki co zakończone zostały sesje zdjęciowe, a opisy są w fazie finalizacji.

Okazało się, że w Polsce nigdy nie było tego typu projektu. Hubert znalazł jedno zagraniczne i spolszczone wydawnictwo, ale widać było wiele niedociągnięć. I właśnie w ten sposób narodził się pomysł stworzenia książki “Pierwsze kroki w MMA“.

Jak zatem postawić pierwsze kroki?

Jak już wspomnieliśmy, książka bogata jest w około 400 zdjęć z opisami, tak aby każdy odbiorca mógł wyciągnąć maksymalnie wiele. Fotografie technik, ciosów i uników są przedstawione w wysokiej jakości i pokazane z różnych perspektyw. Czyli jak już się zabierzemy za trening – należy postąpić tak, jak autor tłumaczy i proponuje.

Można tutaj zadać sobie pytanie – jak w wyżej wymieniony sposób pokazać BJJ i zapasy?

“Mamy podstawowe pięć technik ataku i pięć technik obron. Do tego trzeba dodać kontrolę pozycji i ewentualne przetoczenia. Jak sama nazwa wskazuje – książka będzie dla zaczynających przygodę z MMA”

powiedział autor, Hubert Lotta.

Jak będzie wyglądała sprzedaż? Jak nabyć taką książkę?

Ta książka nie będzie sprzedawana jak każda inna. Tutaj nie zastaniemy typowego wydawnictwa, projekt natomiast będzie wydawany poprzez sponsorów, czyli będzie dostępny w sklepach internetowych. A przede wszystkim zostanie stworzony specjalny e-sklep dedykowany.

Za niedługo można się także spodziewać promocji ze strony kilku zawodników FAME MMA. Pomogą oni w rozszerzeniu zasięgów, będą mieli także do dyspozycji swoje reflinki.

Kulisy pracy nad książką

Hubert Lotta w rozmowie z nami opowiedział jak powstał taki projekt i ile pracy musiał włożyć, aby efekt końcowy mógł zadowolić każdego.

Stójka, parter, zapasy, MMA – wszystkie techniki opisuję sam. Już na samym początku wiedziałem, jakie akcje chcę opisać. W stójce dużo skupiliśmy się na poprawnej postawie. Przy zapasach oraz paterze trzeba było skupić się jeszcze bardziej. Jak już wybrałem techniki, to zrobiliśmy zdjęcia, a następnie zająłem się opisami. Jestem zadowolony, że w erze kanałów na YouTube mogłem stworzyć taką książkę. Choć być może w przyszłości doczekamy się również filmików instruktażowych.

Książkę można zamówić pod tym linkiem

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis