MMA PLFight Empire MMACzas na polski Pride. Gala Fight Empire już na początku czerwca

Czas na polski Pride. Gala Fight Empire już na początku czerwca

Już czwartego czerwca galą w Łobzie zadebiutuje organizacja Fight Empire, która ma zamiar wprowadzić nowe standardy na polski rynek mieszanych sztuk walki.

Fight Empire

Fight Empire pozwoli bowiem na “soccer kick”, który przez swoją widowiskowość sprawia, że ma wielu zwolenników na całym świecie.

Technika ta jest zalegalizowana w japońskich organizacjach Rizin i Deep, gdzie nieprzerwanie od lat śwęici triumfy. Pierwsze skojarzenie nie bez przypadku przywodzi legendarny Pride, który można określić mianem organizacji matki światowego MMA. To właśnie w produkcie z Tokio rozpropagowano ten element walki, który sam Shogun Rua dość dosadnie zapisał na kartach historii światowego MMA.

Nie tylko Nobuyuki Sakakibara w Azji postawił na soccery, bo samo One Championship w pierwszych latach działalności również dopuszczało ten element walki. Na polskim rynku będzie to natomiast precedens, który spróbuje stworzyć nowy trend nad Wisłą. Od czasów Nastula Cup żadna lokalna organizacja nie zastosowała takiego rozwiązania, a zasady walki pozwolą dodatkowo na kolana na głowę w paterze.

Na karcie wydarzenia nie zabraknie wielu już uznanych krajowych nazwisk, ale i kilku świetnie rokujących prospektów. Swoje umiejętności podczas premierowej gali zaprezentują między innymi Michał Golasiński, Giorgi Esiava, Piotr Golon, Piotr Wróblewski, Mansur Abdurzakov, Ahmed Kataev czy Daniel Kolasiński. Przygotowano łącznie dwanaście pojedynków, w tym cztery zestawienia semi pro w ramach karty wstępnej.

Na potrzeby debiutanckiej gali Fight Empire Polskę odwiedzi Johnny Walker. Brazylijczyk to zawodnik UFC, który jest sklasyfikowany na dwunastym miejscu światowego rankingu wagi półciężkiej. Reprezentant SBG czynnie uczestniczy w tym projekcie, a już w czerwcu zawita na gali w Łobzie.
Bilety dostępne pod adresem:
https://bkb.pl/74684-a9240

[informacja prasowa]

Zobacz także:

Biuro Fundacji Cancer Fighters okradzione! Kilkadziesiąt tysięcy złotych strat!

Fundacja Cancer Fighters poinformowała na Instagramie, że biuro mieszczące się we Wrocławiu przy ul. Bałuckiego zostało okradzione, a straty wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych! Ruszyła zbiórka, dzięki której fundacja będzie mogła ponownie wykupić wcześniej skradziony sprzęt.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis