MMA PLUFCCyril Gane po UFC on ESPN+ 48: Nie potrzebuję już kolejnej walki przed starciem o pas

Cyril Gane po UFC on ESPN+ 48: Nie potrzebuję już kolejnej walki przed starciem o pas

Foto: UFC.com

Ciryl Gane po minionej gali UFC on ESPN+ 48, na której pewnie wypunktował Alexandra Volkova, był przekonany o zagwarantowaniu sobie walki o pas mistrzowski wagi ciężkiej.

31-letni Francuz wygrał szóstą walkę z rzędu w UFC i ma już rekord dziewięciu zwycięstw z rzędu. W zawodowych startach jest niepokonany.

Ciekawostką jest to, że swoją przygodę z MMA zaczął w sierpniu 2018 roku, a już w lipcu 2021 roku uznawany jest za pewnego kandydata do walki o pas mistrzowski wagi ciężkiej UFC.

Cyril Gane po UFC on ESPN+ 48: Nie potrzebuję już kolejnej walki przed starciem o pas

Gane w rozmowie z dziennikarzami po minionej gali w Las Vegas przyznał, że już teraz czuje się pewnym pretendentem do walki z pas, który aktualnie dzierży Francis Ngannou:

“Uważam, że dzisiaj to wszystkim udowodniłem. Nie potrzebuje kolejnej walki, by dostać walkę o pas. Uważam Volkova za wielkie wyzwanie i według mnie jest wielkim zawodnikiem. A ja udowodniłem, że mogę walczyć z wielkimi. Jeśli więc jutro UFC zechce zobaczyć mnie w walce o pas, to jestem na nią gotowy.”

Co ciekawe, zarówno Francis Ngannou jak i Ciryl Gane trenując jeszcze we Francji chodzili do tego samego klubu sportowego. Dla Francuza jednak nie będzie żadnych sentymentów:

“Nie mam problemów z tym. Naprawdę dobrze się czułbym, gdybym walczył z Ngannou i to nawet mimo tego, że trenowaliśmy kiedyś w tym samym klubie. Jeśli będziemy walczyć o pas, to sentymenty odłożymy na bok. Ale i tak to byłoby coś pięknego i dla mnie i dla niego, ale też dla naszego wspólnego trenera.”

Zobacz także:

Niezwyciężona – film dokumentalny o Joannie Jędrzejczyk! Już dostępny w HBO GO! Oglądaliście?

Nowy film dokumentalny Niezwyciężona o Joannie Jędrzejczyk, mistrzyni MMA, miał premierę 24 czerwca w HBO GO. Produkcja w reżyserii Toma Kolińskiego pokazuje dwa oblicza zawodniczki – zwykłą dziewczynę z sąsiedztwa, a także przerażająca wojowniczkę, która fascynuje miliony fanów na całym świecie.

FAME MMA nie zapłaciło Murańskiemu za walkę, ale z pomocą przyszedł prezes FEN! Zaskoczeni?

Wygląda na to, że rośnie konflikt na linii FAME MMA – Murańscy. Okazuje się, że organizacja FAME MMA nie zapłaciła Mateuszowi Murańskiemu za walkę z Arkadiuszem Tańculą na ostatniej gali. Tak wynika z wpisu, który opublikował w mediach społecznościowych tata Mateusza – Jacek Murański.

Bonusy po UFC on ESPN+ 48. Marcin Prachnio nagrodzony za nokaut! [WIDEO]

Za nami gala UFC on ESPN+ 48 w Las Vegas. Zwyczajowo po gali przyznano oczywiście dodatkowe bonusy pieniężne. Tym razem wśród nagrodzonych znalazł się też Polak.