Dla Cynthii Calvillo (6-0) występ na gali UFC Fight Night 113 w Glasgow był trzecim dla największej organizacji MMA na świecie. Rywalką Amerykanki była pochodząca ze Szkocji Joanne Calderwood (11-3). Ostatecznie po pełnym dystansie trzech rund to ręka Calvillo powędrowała ku górze, po jednogłośnej decyzji sędziów wynoszącej – 30-27, 30-27, 29-28.

Calvillo była bliska skończenia swojej rywalki pod koniec pierwszej rundy. Wówczas znalazła się za jej plecami i próbowała duszenia. Lecz gdy to się nie powiodło, próbowała założyć dźwignię na rękę. Niestety gong kończący rundę pokrzyżował jej plany. Druga jak i trzecia runda toczyły się głównie w stójce, gdzie panie w dobrym tempie wymieniały ciosy i kopnięcia. W końcówce trzeciej Calvillo podobnie jak w pierwszej rundzie miała okazję udusić JoJo, ale ponownie gong przerwał tę akcję.

Dzięki tej wygranej Cynthia Calvillo ma na swoim koncie sześć zwycięstw i wciąż pozostaje niepokonana w swojej zawodowej karierze. Wygrana z Calderwood jest jej trzecią stoczoną i wygraną walką w 2017 roku. Takiego wyniku nie osiągnął w tym roku jeszcze żaden zawodnik.

UFC FIGHT NIGHT 113 – WYNIKI

 

Pitbull Sports