MMA PLUFCCurtis Blaydes o niechęci szefa UFC: Dana White mnie nie lubi z trzech powodów…

Curtis Blaydes o niechęci szefa UFC: Dana White mnie nie lubi z trzech powodów…

Zawodnik kategorii ciężkiej Crutis Blaydes wypowiedział się o niechęci szefa UFC do jego osoby. Amerykanin wskazał trzy powody, przez które nie jest ulubieńcem Dany White’a.

“Razor” jest świeżo po pewnej wygranej nad Alexandrem Volkovem, które pokonał decyzją sędziów 20 czerwca. Jego wiktoria nie zrobiła jednak wrażenia na prezesie UFC. Ale nie ma się co dziwić, bowiem w przypadku Blaydesa nie chodzi tylko o same umiejętności i efektowność walk, ale i o… politykę.

Curtis Blaydes o niechęci szefa UFC: Dana White mnie nie lubi z trzech powodów…

Amerykanin jest jednym z tych zawodników, którzy głośno wyrażają swoją opinię na temat zarobków w UFC. Zdaniem zawodnika, największa organizacja MMA na świecie nie wynagradza należycie swoich pracowników.

Teraz, w jednym z odcinków Luke Thomas Show, Blaydes przedstawił swój pogląd na relację z UFC i szefem giganta – Daną Whitem:

“Dana nie lubi mnie z trzech powodów. Po pierwsze – mówię głośno takie rzeczy, których on nie lubi. Po drugie – mój styl, który przynoszę do oktagonu. Jestem bardzo mocnym grapplerem i tak walczę. Po trzecie, bo mówię głośno, że według mnie nie zarabiam tyle, ile faktycznie jestem wart.

Dana teraz próbuje sprawić, by przez jego krytykę, przestał mówić co czuję, a to tak nie działa. Mam platformę do wygłaszania swoich opinii i to robię. Wiem, że nie dostajemy odpowiednich pieniędzy, a na dodatek zabrano nam możliwość zarobku od sponsorów, bo UFC ma umowę z Reebokiem.”

Amerykanin przyznał także, że jest za utworzeniem związku zawodowego w mieszanych sztukach walki, który dbałby o interesy zawodników:

“Wiem, że to jest temat tabu i nie powinniśmy o tym mówić, ale jestem za utworzeniem związku. Każda duża liga sportowa ma coś takiego. To moim zdaniem jedyna droga do tego, by walczyć o interesy zawodników.”

Zobacz także:

Ronda Rousey zachwycona balachą na ostatniej gali UFC, pogratulowała zawodniczce

Legendarna Ronda Rousey zachwycona balachą, którą oglądaliśmy w miniony weekend na gali UFC w Las Vegas. “Awanturnica”, która w przeszłości znana była z zakończenia walk tą techniką, przesłała gratulacje zawodniczce.

Gina Carano szokuje zdjęciem na Instagramie. Przebiła Paige VanZant?

Legendarna zawodniczka MMA Gina Carano szokuje zdjęciem na Instagramie. Amerykanka opublikowała swoje nagie zdjęcie w jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie.