MMA PLBellatorCris Cyborg podpisała kontrakt z Bellatorem

Cris Cyborg podpisała kontrakt z Bellatorem

Foto: MMA Fighting
Foto: MMA Fighting

Cristiane “Cyborg” Justino (21-2, 1 N/C) długo nie pozostała bez kontraktu. Brazylijska zawodniczka podpisała właśnie kontrakt z organizacją Bellator MMA.

Wygraną walką z Felicią Spencer (7-1) na gali UFC 240 Cyborg wypełniła kontrakt z UFC. Teoretycznie największa organizacja MMA na świecie miała jeszcze 3-miesięczny okres wyłączności na negocjacje kontraktowe. Prezydent Dana White postanowił jednak zrezygnować z tej opcji i zakończył współpracę z Brazylijką.

Zainteresowanie zakontraktowaniem Justino natychmiast wyraził prezydent Bellatora, Scott Coker. Współpracował on wcześniej z brazylijską zawodniczką, gdy ta walczyła jeszcze w Strikeforce. Dziś Coker oficjalnie potwierdził zakontraktowanie jednej z najlepszych zawodniczek w historii kobiecego MMA.

Sama Cyborg krótko wypowiedziała się na zamieszczonym nagraniu

“Jestem bardzo podekscytowana, że mogę ogłosić współpracę ze Scottem Cokerem i Viacom, będę walczyć w Bellatorze. Mamy tu wiele dziewczyn w 145 funtach a to oznacza wiele walk rocznie. Cieszę się z tego.

Moim celem jest bycie pierwszą zawodniczką, która zdobędzie tytuły w czterech czołowych organizacjach w tej samej dywizji.”

Cris Cyborg zawodowo walczy od 2005 roku. Zdobywała tytuły mistrzowskie w kategorii piórkowej najważniejszych światowych organizacjach. W latach 2009-2012 dzierżyła tytuł we wspomnianym wyżej Strikeforce. Trzykrotnie obroniła pas, lecz wynik ostatniej walki zmieniono później na no-contest po wykryciu w organizmie zawodniczki niedozwolonej substancji. W latach 2013-2017 była mistrzynią kobiecej organizacji Invicta FC, gdzie też 3-krotnie broniła mistrzowskiego pasa. W końcu dołączyła też do UFC, gdzie w dywizji do 145 funtów posiadała pas w latach 2017-2018. Pierwszą od 13 lat porażkę zadała jej tam dopiero Amanda Nunes (20-4).

Od 2017 roku mistrzynią kategorii piórkowej w Bellatorze pozostaje Kanadyjka Julia Budd (13-2).  Teraz zakontraktowano jej jednak niezwykle wymagającą rywalkę.