Jedna z największych gwiazd kobiecego MMA Cristiane Justino (17-1), znana szerszej publiczności jako Cris Cyborg nie przyjęła żadnej z dwóch zaoferowanych przez UFC walk o pas w wadze piórkowej.

Dowiedzieliśmy się o tym z rozmowy Dany White’a z MMAFighting.com. Szef UFC powiedział, że jej rywalką pierwotnie miała być Holly Holm, jednak Brazylijka nie była wstanie wypełnić limitu wagowego 145 ft w okresie 8 tygodni.UFC zdecydowało się tym samym pójść jej na rękę i zaproponowano jej występ na UFC 208 (za 10 tygodni) z Germaine de Randamie, ale i tym razem „Cyborg” odmówiła występu.

Brazylijka zdecydowała się skomentować całą sytuację w sporym oświadczeniu, z którego możemy wyczytać, że może ona przyjąć pojedynek w kategorii piórkowej, o ile będzie miała czas na przygotowanie się do walki w okresie 12 tygodni. Cristiane tłumaczy, że w krótszym czasie nie byłaby wstanie zmieścić się w limicie. „Cyborg” zapowiada również, że już w okolicach marca zobaczymy ją w jej naturalnej kategorii wagowej, czyli piórkowej.

 

Pitbull Sports