MMA PLConor McGregorConor McGregor zostanie pozbawiony pasa mistrzowskiego wagi lekkiej UFC!

Conor McGregor zostanie pozbawiony pasa mistrzowskiego wagi lekkiej UFC!

Ciągle jeszcze aktualny mistrz wagi lekkiej UFC, Conor McGregor (21-3), który pozostaje nieaktywnym zawodnikiem od listopada 2016 roku, kiedy to odebrał tytuł ówczesnemu mistrzowi, Eddiemu Alvarezowi, zostanie pozbawiony mistrzostwa.

Decyzję UFC o odebraniu Irlandczykowi pasa mistrzowskiego wagi lekkiej w rozmowie z portalem TMZ Sports przekazał prezydent UFC, Dana White, potwierdzając tym samym, że kwietniowa walka Tony’ego Fergusona z Khabibem Nurmagomedovem będzie o pełnoprawny tytuł mistrzowski:

“Powiedziałem na ostatniej konferencji, że walka Fergusona z Khabibem będzie o pas mistrzowski. To nie będzie tymczasowe mistrzostwo, to będzie pełnoprawny pas mistrzowski. Conor McGregor zostanie pozbawiony pasa.

Czy będzie tym zawiedziony? Nie, Conor zrozumie. Conor zarobił mnóstwo pieniędzy, chciał wziąć też trochę wolnego czasu, ale dywizja musi żyć dalej i biznes musi się kręcić.

Co do Conora, to powtarzam to cały czas – on zarobił masę pieniędzy, możliwe, że nigdy już nie wróci do walk. Ma już wystarczająco pieniędzy.”