MMA PLConor McGregorConor McGregor utrzymał klub sportowy! Wsparł finansowo w czasie pandemii

Conor McGregor utrzymał klub sportowy! Wsparł finansowo w czasie pandemii

Foto: Instagram/ Conor McGregor

Conor McGregor robi wszystko co w jego mocy, by zachować irlandzką scenę MMA w jak najlepszej formie. Teraz utrzymał swój klub sportowy, który zmagał się z ogromnymi kłopotami finansowymi przez pandemię koronawirusa.

Właściciel irlandzkiego klubu SBG, gdzie w Dublinie na co dzień trenuje Conor McGregor napisał, że klub najprawdopodobniej zostanie zamknięty przez kłopoty finansowe spowodowane lockdownem przez COVID-19.

“Trzy razy już zamykaliśmy klub przez lockdown i teraz ciężko odzyskać utracone środki. Ludzie zmieniają nawyki i nasze dochody spadały, bo coraz mniej ludzi przychodziło do nas trenować. Za każdym razem, kiedy musieliśmy zamykać klub z powodu kolejnych lockdownów, to nasze długi rosły. Właściciel nieruchomości nie dał nam żadnej ulgi w kwestii wynajmu nieruchomości, więc musieliśmy zamknąć klub na stałe.”

Conor McGregor utrzymał klub sportowy! Wsparł finansowo w czasie pandemii

Wtedy do akcji wkroczył były podwójny mistrz UFC i jedna z najwiekszych gwiazd światowego MMA Conor McGregor.

Właściciel SGB poinformował o wsparciu, jakie zaoferował mu “Notorious”. I choć nie padły żadne kwoty pomocowe, to Philip Mulpeter był pod ogromnym wrażeniem zachowania McGregora:

“Prawdę mówiąc nie wiedziałem co powiedzieć. Jestem mu wdzięczny za to! W zasadzie uratował naszą małą społeczność. Słowa nie potrafią wyrazić tego, co Conor zrobił dla SGB. Wiem, że ma złą prasę, że się o nim źle mówi. Ale ludzie nie piszą o tym, co Conor robi cały czas. A on nie szuka atencji. Nie szuka mediów, by pokazać, jaki jest dobroduszny. Conor planuje wprowadzić swojego syna do naszej organizacji Gaelic Atlantic Martial Arts. Wie, jak ważna jest społeczność. On po prostu chce utrzymać nas przy życiu.”