MMA PLConor McGregorConor McGregor specjalnie potraktowany przez USADĘ przed powrotem do UFC? Jest komentarz Agencji!

Conor McGregor specjalnie potraktowany przez USADĘ przed powrotem do UFC? Jest komentarz Agencji!

Czy Conor McGregor zostanie specjalnie potraktowany przez Agencję Antydopingową USADA przed swoim powrotem do oktagonu UFC? Pytanie nie jest bezzasadne, bowiem w przeszłości były już tego typu praktyki stosowane np. przy powrocie do startów Brocka Lesnara.

Conor McGregor

McGregor nie walczył w UFC od lipca 2021 roku, kiedy to przegrał trylogię z Dustinem Poirierem. Irlandczyk od tamtego czasu zniknął nie tylko z MMA, ale i z puli zawodników testowanych przez USADĘ i będących pod ich kontrolą przy występach w największej organizacji MMA na świecie.

Teraz mówi się, że McGregor powróci do puli testowanych zawodników w lutym 2023 roku i zgodnie z obowiązującą polityką antydopingową będzie musiał przejść 6-miesięczny okres testowania przed swoją kolejną walką.

Oznaczałoby to, że kolejne starcie Irlandczyka mogłoby się odbyć w sierpniu 2023 roku.

Chyba, że…

McGregor specjalnie potraktowany przez USADĘ?

USADA zastosuje wyjątek i zgodzi się na wcześniejszy występ McGregora niż obowiązujące powszechnie zasady. Wszystko może odbyć się w przyspieszonym trybie, jeśli tylko UFC zwróci się do Komisji Antydopingowej z odpowiednim wnioskiem.

Jednak komentarz USADY jest jednoznaczny. Averi Walker – dyrektor Amerykańskiej Komisji Antydopingowej przyznał, że USADA, nie planuje czynić wyjątku w przypadku McGregora:

“McGregor nie znajduje się w naszej puli zawodników testowanych i musi być w niej sześć miesięcy przed kolejną walkę, chyba, że będzie wnioskował o wyjątkowe okoliczności. Ale naszym zdaniem nie będzie to miało zastosowania.”

Zobacz także:

PRIME 4: Role się odwróciły! Rafał ”Sportowy Świr” Gawron oblany po walce! [WIDEO]

Rafał Gawron ma za sobą pierwszy pojedynek w mieszanych sztukach walki. ”Sportowy Świr” wystąpił na sobotniej gali PRIME SHOW MMA 4 w Szczecinie. Gawron w drugiej odsłonie musiał uznać wyższość Piotra ”Byłego Ochroniarza oszusta z Tindera” Kałuskiego. Po walce było pewne zamieszanie….

Don Kasjo ponownie o zestawieniu z Pudzianowskim: Proszę o tę walkę Mariusza! Co wy na to?

Kasjusz Życiński mówi poważnie! Popularny ”Don Kasjo” jest przekonany, że dziś odnotuje kolejne zwycięstwo. Były zawodnik FAME MMA chciałby w kolejnym pojedynku zmierzyć się z Mariuszem Pudzianowskim. Kasjusz zdradził, że poprosi Mariusza o walkę. ”Don Kasjo” powtarza, że ma do Pudzianowskiego ogromny szacunek.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis