Conor McGregor po walce Nurmagomedov – Poirier: Dajcie mój rewanż w Moskwie

Foto: Esther Lin, MMA Fighting
Foto: Esther Lin, MMA Fighting

W sobotę Khabib Nurmagomedov (28-0) w świetnym stylu pokonał Dustina Poiriera (25-6, 1NC), po raz kolejny broniąc swojego mistrzowskiego pasa w kategorii lekkiej. Na to zwycięstwo zareagował m.in. Conor McGregor (21-4), wyrażając później na Twitterze chęć rewanżu z Rosjaninem.

Podczas UFC 242 “Dagestański Orzeł” potwierdził swoją wartość, przez dwie rundy dominując Poiriera, by w trzeciej wygrać za sprawą duszenia zza pleców. Dla fightera z Rosji była to druga udana obrona pasa. Wcześniej Nurmagomedov pozostał mistrzem, pokonując McGregora. Walka między nimi odbiła się sporym echem nie tylko ze względu na wydarzenia w klatce, ale również i po zakończeniu pojedynku.

Po prawie roku przerwy Khabib zdążył już stoczyć walkę, natomiast Irlandczyk nadal nie jest nawet bliski powrotu do oktagonu. Po walce wieczoru minionej gali “Notorious” znów przypomniał o sobie w social mediach, sugerując, że jest gotowy na rewanż z mistrzem nawet w jego rodzinnych stronach.

Na słowa McGregora opublikowane na Twitterze zareagowali inni zawodnicy. Krytycznie o ofercie irlandzkiego zawodnika wypowiedział się przede wszystkim Justin Gaethje (20-2).