MMA PLUFCConor McGregor o walce z “Kowbojem” i najbliższych planach. “Khabib może uciekać, ale się nie schowa”

Conor McGregor o walce z “Kowbojem” i najbliższych planach. “Khabib może uciekać, ale się nie schowa”

Foto: CNN International

Conor McGregor (21-4) powróci do oktagonu już 18 stycznia w walce wieczoru gali UFC 246 w Las Vegas. Irlandzki zawodnik udzielił właśnie wywiadu, w którym mówił zarówno o zbliżającym się pojedynku jak i swoich najbliższych planach.

Przeciwnikiem McGregora będzie Donald “Kowboj” Cerrone (36-13, 1 N/C). Były mistrz dwóch kategorii wagowych został zapytany przez dziennikarza The Mac Life dlaczego wybór padł właśnie na tego amerykańskiego zawodnikiem.

“Ja i Donald o pewnego czasu mamy wspólną historię. I powiedziałem, że z nim zawalczę. Jeśli spojrzysz na listę wyzwań czy ludzi, z którymi wchodziłem w jakieś interakcje to Donald będzie prawdopodobnie jednym z pierwszym. Tak więc jest pierwszy na liście, tyle. Dopadnę jednak każdego z nich.”

Walka z “Kowbojem” odbędzie się w limicie do 170 funtów. McGregor wyjaśnił również tę kwestię, wyrażając przy okazji gotowość do ewentualnego “wskoczenia” w zastępstwo na kwietniową walkę o pas wagi lekkiej. W walce wieczoru UFC 249 zmierzyć się mają Khabib Nurmagomedov i Tony Ferguson.

“Po pierwsze to moja aktualna waga waga. Kiedy jest ta walka o pas wagi lekkiej? Kwiecień? Po co więc zbijać/ Możliwe, że coś się wydarzy, więc będę gotowy wejść w zastępstwo. Będę właśnie po walce. Solidne przygotowania do walki w limicie 170 funtów bez zbijania wagi i dobra walka. Wiem, że Donald to dobry zawodnik, posiadacz wielu rekordów. Najwięcej nokdaunów, high kicków, walk, rund – należy do niego wiele rekordów. Tak więc świetne przygotowania, walka, dobre wprowadzenie w ten. Patrzę na to jak na sezon, a to będzie jego początek. Donald jest pierwszy, z którym się dogadaliśmy w kwestii walki i oto tu jesteśmy.”

Irlandczyk nie wyklucza w przyszłości występów w kategorii półśredniej. Jego kolejnym przeciwnikiem może być natomiast  Justin Gaethje.

“On też jest na liście. Może zmierzę się z nim jako kolejnym. To do niego przyjdzie.”

Conor odniósł się też do zaczepek, których Gaethje używa w mediach społecznościowych. “The Notorious” być może wkrótce właśnie z nim zmierzy się w oktagonie.

“Śmiałem się z tego. To zabawny gość. Bierze to wszystko mocno do serca. Znam to uczucie. Może przejdę Donalda i skieruję się w stronę Justina. Tak może się stać. Z pewnością Justin jest na mojej liście.”

W końcu nie mogło zabraknąć tematu rewanżu z Khabibem Nurmagomedovem. “Dagestański Orzeł” pokonał McGregora w październiku 2018 roku. W walce wieczoru gali UFC 229 w Las Vegas Nurmagomedov poddał go w czwartej rundzie pojedynku.

“Ten gość drży. Nie chce tego. Wszyscy pozostali jednak tego chcą. Szef tego chce, wszyscy tego chcą. Może uciekać, ale się nie schowa.”

Cały wywiad dostępny na poniższym wideo: