MMA PLConor McGregorConor McGregor nie zgłosił się do USADY i nadal nie jest testowany przed powrotem do UFC

Conor McGregor nie zgłosił się do USADY i nadal nie jest testowany przed powrotem do UFC

Były podwójny mistrz UFC i jedna z największych gwiazd światowego MMA – Conor McGregor oficjalnie nie zgłosił się jeszcze do USADY i nie jest testowany na potencjalny doping przed swoim powrotem do oktagonu UFC.

conor mcgregor nie jest testowany

Irlandczyk nie znajduje się na liście Amerykańskiej Agencji Antydopingowej mimo faktu, iż bierze udział w najnowszej edycji The Ultimate Fighter, gdzie w roli trenera rywalizuje z Michaelem Chandlerem, z którym później zmierzy się w oktagonie.

Czy jest to problem dla UFC? Otóż nie!

Conor McGregor nie zgłosił się do USADY i nadal nie jest testowany przed powrotem do UFC

Przepisy USADY mówią jasno, że zawodnik przed podjęciem walki w oktagonie musi przejść co najmniej sześciomiesięczny okres przebywania w puli testowej zawodników UFC.

Sam McGregor w rozmowie w programie The MMA Hour przyznał natomiast, że wg jego wiedzy wystarczą jedynie dwa testy, by mógł podjąć się rywalizacji w oktagonie, a o konkretnym okresie czasowym nic nie wie.

Sama USADA podchodzi do sprawy zgodnie z literą obowiązujących w UFC przepisów, czyli oczekuje zgłoszenia McGregora do puli testowanych zawodników, czego ten jeszcze nie uczynił. Jeśli Irlandczyk zgłosiłby się w marcu, to wrócić do oktagonu mógłby dopiero we wrześniu.

Gdzie leży myk? Otóż, wg prawa ustanowionego przez UFC, owszem obowiązuje okres sześciomiesięcznego testowania zawodników przed walką, ale od tej reguły mogą wystąpić wyjątki, jeśli pojawią się “wyjątkowe okoliczności”.

I te wyjątkowe okoliczności najprawdopodobniej usprawiedliwią Conora McGregora. Zaskoczeni?

Zobacz także:

Długo wyczekiwane starcie dwóch mistrzów odbędzie się na gali XTB KSW Colsseum 2

Wielka walka dwóch czempionów unifikująca pasy wagi lekkiej odbędzie się 3 czerwca na gali XTB KSW Colosseum 2. Panujący od ponad dwóch lat na szczycie kategorii lekkiej Marian Ziółkowski (25-8-1 1NC, 6 KO, 13 Sub) będzie bronił tytułu przeciwko mistrzowi wagi piórkowej i tymczasowemu czempionowi kategorii lekkiej, Salahdine’owi Parnasse’owi (17-1, 2 KO, 7 Sub).

Najman prowokuje Pawła Jóźwiaka: Ty mi bardziej pasujesz na chippendalesa

Wczoraj wieczorem odbyła się druga Konferencja Prasowa promująca galę High League 6. Podczas tego wydarzenia na scenie pojawili się bohaterowie sobotniej gali w katowickim Spodku, w tym Marcin Najman i “Prezes FEN”. “El Testosteron” na tym wydarzeniu prowokował Pawła Jóźwiaka.

Robert Ruchała przed KSW 80: W walce o pas walczę z dwoma przeciwnikami

Robert Ruchała przed nadchodzącą wielkimi krokami galą KSW 80 wypowiedział się o zbliżającym się pojedynku z jego udziałem, który będzie miał status walki mistrzowskiej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis