MMA PLCiekawostkiConor McGregor nie jest już najlepiej zarabiającym sportowcem na świecie! Duży spadek w rankingu Forbesa!

Conor McGregor nie jest już najlepiej zarabiającym sportowcem na świecie! Duży spadek w rankingu Forbesa!

To był ciężki rok dla Irlandczyka! Conor McGregor nie jest już bowiem najlepiej zarabiającym sportowcem na świecie. Taki wniosek wysuwa się po publikacji najnowszego rankingu Forbesa.

Conor McGregor

McGregor to ubiegłoroczny numer 1 w światowym sporcie. W zeszłym roku Irlandczyk zarobił 180 milionów dolarów, co umieściło go na pierwszym miejscu wśród najlepiej zarabiających sportowców na świecie.

W rankingu zawierającym zestawienie zarobków od 1 maja 2021 do 1 maja 2022 już nie jest tak kolorowo.

Conor McGregor nie jest już najlepiej zarabiającym sportowcem na świecie

Wg najnowszych danych, McGregor za ostatni rok zarobił 43 miliony dolarów, co spowodowało jego spadek na… 35 pozycję. Irlandczyk dzieli to miejsce z piłkarzem PSG Kylianem Mbappe.

Wg Forbesa, McGregor zarobił 33 miliony dolarów za walkę na UFC 264, gdzie przegrał trylogię z Dustinem Poirierem. Pozostałe 10 milionów zarobił ze sponsoringu. W tegorocznym zestawieniu McGregor nie może już liczyć na zyski ze sprzedaży whisky Proper Twelve, bowiem w zeszłym roku sprzedał swoje udziały w firmie.

Mimo dużego spadku, McGregor nadal jest w najlepiej zarabiającym zawodnikiem MMA na świecie. Ze sportów walki wyprzedzają go jedynie: Canelo Alvarez (Nr 8, $90 miliony), Tyson Fury (Nr 18, $62 miliony) i Jake Paul (Nr 46, $38 miliony).

Na liście najnowszej listy Forbesa znajdują się: Leo Messi (130 milionów dolarów), Lebron James (121,2 miliony dolarów) i Cristiano Ronaldo (115 milionów dolarów).

Zobacz także:

Mateusz Kubiszyn chętny na pojedynek z Parke: Bardzo sportowa walka, top sportowy! Chcielibyście zobaczyć takie starcie?

Mateusz Kubiszyn przygotowuje się do debiutu w mieszanych sztukach walki. ”Don Diego” podczas High League 3 w Ergo Arenie ma do rozwiązania konflikt z Denisem Załęckim. Do ich wyczekiwanego zestawienia dojdzie już czwartego czerwca. Kubiszyn zapewnia, że w niedalekiej przyszłości jest chętny na starcie z Normanem Parke. Oczywiście nie w formule MMA.

Michał Oleksiejczuk poznał rywala na debiut w wadze średniej w UFC!

To już wszystko jasne! Michał Oleksiejczuk poznał rywala na swój debiut w wadze średniej UFC, który zaliczy 6 sierpnia w Stanach Zjednoczonych. Rywal Polaka to uznana marka na amerykańskim rynku.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis