MMA PLUFCConor McGregor ma garść rad w czasach pandemii koronawirusa

Conor McGregor ma garść rad w czasach pandemii koronawirusa

Nastała era pandemii koronawirusa. Wirus, który swój początek miał w chińskim mieście Wuhan rozprzestrzenia się na cały świat i paraliżuje globalne funkcjonowanie społeczeństw. Masowo odwoływane są imprezy masowe, zamykane centra handlowe i ośrodki kultury. W tym trudnym dla ludzkości momencie, garść porad wystosował gwiazdor światowego MMA – Conor McGregor (22-4).

Irlandczyk wystosował w mediach społecznościowych swoisty apel do swoich rodaków, który śmiało możemy przedstawić jako garść informacji dla całego świata, bowiem wszyscy zmagamy się z pandemią koronawirusa:

“Irlandio, jesteś niesamowitym krajem. Wierzę, że poradzimy sobie z tym wirusem. Ale żebyśmy sobie poradzili z nim, musimy walczyć z nim wszyscy.

Dobre nawyki, które będziemy stosować spowodują, że koronawirus uczyni nas w przyszłości silniejszymi:

– higiena rąk
– dotykanie własnej twarzy
– konsekwentne czyszczenie miejsc i rzeczy, w których się znajdujemy

To są te rzeczy, które powinniśmy robić. Ja zawsze dbałem o higienę moich rąk. Ale to nie wystarczy. Myślę teraz o tych wszystkich ludziach, którzy podają sobie ręce. Często spotykam fanów, którzy zamiast zdjęcia chcą tylko uścisnąć moją dłoń. Przystawałem na to, bo to jest mniej absorbujące niż zrobienie zdjęcia. Ale teraz to jest zbyt nieostrożne i zdarza się zbyt często.

Jestem osobą, która dotyka swojej twarzy, co też jest nieostrożnym zachowaniem, ale robię to nieświadomie. To też jest nieuniknione przy tej częstotliwości treningów.

Ale mój układ odpornościowy zostanie teraz przetestowany. Łapię jakieś małe przeziębienia i katar, ale czuję się kuloodporny.

Zachowajcie ostrożność i dbajcie o higienę osobistą swoją i przestrzeni, którą wypełniacie.

Bóg to nasza siła. Jesteśmy na dobrej drodze, by sobie z tym poradzić. Zrobimy to!”