Conor McGregor ma ambitne plany na 2020 rok! Irlandczyk chce stoczyć… trzy walki!

Foto: Esther Lin, MMA Fighting
Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Wygląda na to, że powrót Conora McGregora (21-4) do oktagonu to nie będzie jednorazowa sprawa. Irlandczyk, który jeśli chodzi o występy, ostatnio miewał problemy z regularnością, w 2020 roku zamierza stoczyć… trzy walki.

O ambitnych planach McGregora w rozmowie ze SportsCenter opowiedział dziennikarz ESPN, Ariel Helwani, powołując się na swoje źródła:

„Conor opracował plan, wg którego w 2020 roku będzie chciał stoczyć trzy pojedynki. Nie robił czegoś takiego od trzech lat, więc jest to ambitny plan. Ale wierzy, że kiedy pozostaje aktywny i kiedy nic go nie rozprasza, to może ten cel osiągnąć bez problemów. Jest bardzo skupiony na tym. Ludzie mówią, że od bardzo dawna nie widzieli go tak zdeterminowanego.

Często słyszysz to w czasie przygotowań do walki – chodzenie wcześniej spać, wstawanie wcześniejszą porą. Conor chce udowodnić wszystkim, którzy myślą, że jest skończony, że się mylą. Chce walczyć 18 stycznia, ale chciał wystąpić już w grudniu, jednak nie było ku temu możliwości. Chce walczyć na początku roku, potem chce wystąpić wiosną, możliwe że z Jorge Masvidalem czy Natem Diazem.”

Cel McGregora pozostaje jednak niezmienny. I choć styczniową walkę na UFC 246 z Donaldem Cerrone stoczy w limicie wagi półśredniej, to ciągle ma w głowie zejście do dywizji lekkiej i rewanż z Khabibem Nurmagomedovowem:

„Wziął walkę w wadze półśredniej, być może dlatego, żeby udowodnić, że może balansować między dywizjami. Pod koniec roku chce walczyć z Khabibem, który jest mistrzem wagi lekkiej. Ta walka mogłaby odbyć się w Moskwie. Conor chce naprawić to, co zepsuło jego reputację.

Chce wygrać te wszystkie trzy walki i uciszyć wszystkich.”