MMA PLConor McGregorConor McGregor jak Lewandowski! Przeznaczył wielką kwotę na walkę z koronawirusem

Conor McGregor jak Lewandowski! Przeznaczył wielką kwotę na walkę z koronawirusem

Foto: sport.onet.pl

Kolejny idol sportowy zdecydował się wspomóc finansowo walkę z koronawirusem. By pomóc mierzyć się z Covid-19 milion euro charytatywnie przeznaczył Conor McGregor (22-4).

Kolejne dni przynoszą coraz gorsze informacje dotyczące rozprzestrzeniania się koronawirusa. Obecne statystyki mówią, iż liczba zarażonych osób zbliża się do 450 tysięcy. Prawie 20 tysięcy osób zmarło w wyniku choroby powodowanej przez wirusa. W Polsce kwestią czasu jest ogłoszenie ponad 1000 zarażeń. Aktualnie w naszym kraju odnotowano 13 zgonów.

Problem jest ogólnoświatowy, gdyż w wielu państwach świata zawieszono wszelakie rozgrywki sportowe, a nawet znacząco wpłynięto na swobodę obywateli. Tym samym coraz więcej znanych i bogatych osób decyduje się przeznaczyć pieniądze fundacjom pomagającym służbie zdrowia. Na taki ruch zdecydowali się m.in. piłkarze – Robert Lewandowski oraz Jakub Błaszczykowski.

Zobacz także: Piękny gest! Anna i Robert Lewandowscy przekazali ogromną kwotę na walkę z koronawirusem

Podobnie na pandemię zareagowała gwiazda MMA – Conor McGregor. Irlandczyk niejednokrotnie w bardzo negatywny sposób odnosił się do aktualnej sytuacji na świecie. Teraz jednak oprócz słów Irlandczyk przeszedł również do czynów. Mianowicie na swoim koncie na Twitterze pokazał on prywatną rozmowę z irlandzkim politykiem – Pascale Donohoe, w której otwarcie przyznał o datku w wysokości miliona euro. Konkretnie “Notorious” zakupił potrzebne środki ochrony osobistej, które zostaną przekazane wszystkim szpitalom w okolicy.