Conor McGregor chce walki o pas wagi półśredniej, Kamaru Usman: To mismatch

Foto: express.co.uk
Foto: express.co.uk

Gwiazda UFC, Conor McGregor (21-4) powróci do oktagonu już 18 stycznia na UFC 246, gdzie zmierzy się w walce w kategorii półśredniej z Donaldem Cerrone. Irlandczyk nie ukrywa, że jest zainteresowany najwyższymi laurami w tej dywizji wagowej.

McGregor odniósł się bezpośrednio do ostatniej walki o złoto kategorii półśredniej, w której to Kamaru Usman pokonał Colbyego Covingtona i uznał, że jest zainteresowany zdobyciem pasa, który dzierży Nigeryjczyk:

„Lubię pas wagi półśredniej. Lubię te walki, podobało mi się starcie mistrzowskie. Podobał mi się występ Kamaru Usmana, tak samo jak Colbyego Covingtona. Jestem otwarty na walki w tej kategorii.”

W odpowiedzi na opinię McGregora, obecny mistrz wagi półśredniej Kamaru Usman (15-1) przestrzegł Irlandczyka, że potencjalne zestawienie z nim to jeden wielki mismatch:

„To byłby mismatch, to nierówna walka. Cała moc z nim, bo wszystko jest możliwe, a walka to walka i wszystko się może w niej wydarzyć. Ale będąc szczerym, to wielki mismatch, ogromnie niewyrównana walka. Uważam, że sprałbym go na kwaśne jabłko.

Widzieliśmy, co Khabib z nim zrobił. Po tej walce musiał sobie zrobić dłuższy odpoczynek, a teraz wyobraź sobie, że walczy ze mną. Wątpię, czy po takiej walce chciałby wrócić w ogóle do sportu.”