MMA PLUFCConor McGregor boksował z medalistą olimpijskim przed walką z “Kowbojem” [WIDEO]

Conor McGregor boksował z medalistą olimpijskim przed walką z “Kowbojem” [WIDEO]

Foto: Conor McGregor Facebook

Conor McGregor (21-4) powróci do oktagonu podczas pierwszej przyszłorocznej gali UFC. W walce wieczoru UFC 246 w Las Vegas Irlandczyk zmierzy się z Donaldem “Kowbojem” Cerrone (36-13, 1 N/C). W czasie przygotowań McGregor szlifuje swoje umiejętności w rodzinnych stronach, gdzie boksował z medalistą olimpijskim.

“The Notorious” wziął udział w świątecznym pokazowym pojedynku bokserskim w Crumlin Boxing Club. Jest to gym w Dubline, w którym McGregor stawiał pierwsze kroki w sportach walki w wieku 12 lat.

Naprzeciwko Irlandczyka stanął jego rodak John Joe Nevin. Jest to 31-letni pięściarz, który w 2012 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie zdobył srebrny medal. Na zawodowych ringach Nevin legitymuje się nieskazitelnym rekordem 14 zwycięstw. W listopadzie pięściarz ten pokonał Freddy’ego Fonsecę i  zdobył pas WBA International w kategorii super piórkowej.

W sieci pojawiło się też krótkie nagranie z walki pokazowej.

McGregor powraca do oktagonu po kilkunastu miesiącach przerwy. W październiku 2018 roku przegrał on z Khaibem Nurmagomedovem na UFC 229. Jak zaznaczył niedawno prezydent UFC Dana White, starcie z Cerrone będzie miało kluczowe znaczenie dla przyszłości Irlandczyka.

Gala UFC 246 odbędzie się 18 stycznia. W rozpisce oprócz McGregora znaleźli się też inni byli mistrzowie UFC jak Anthony Pettis czy Holly Holm.